REKLAMA

Programista 9/2013 (16) – spis treści

Wydanie 9/2013 (16)

Zapraszamy do zamówienia magazynu w prenumeracie. Magazyn jest dostępny w formie papierowej, .pdf, .ePUB i .mobi. Cyfrowe wersje też występują w wersji cieższej i lżejszej by wszytskie czytniki mogły sobie poradzić z tymi plikami : formularz zamówienia

BIBLIOTEKI I NARZĘDZIA

Własna platforma tradingowa. Tworzenie platformy finansowej w Javie z użyciem xAPI

Forex to najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek finansowy na świecie, którego liczba użytkowników powiększa się z dnia na dzień. Wraz z nią rosną ich wymagania i oczekiwania wobec narzędzi inwestycyjnych. xAPI – w pełni darmowe API finansowe – umożliwia wyjście tym potrzebom naprzeciw, a dodatkowo sklep z aplikacjami tradingowymi – xStore.pro – zapewnia stabilny kanał dystrybucyjny oraz zyski ze sprzedaży.

Oskar Dylewski, Paweł Kozikowski

Poprzednia część artykułu do pobrania: http://programistamag.pl/?p=527

NuGet, czyli zabawa paczkami w wydaniu Microsoftu

Czym właściwie jest wspomniany w tytule NuGet? Jest to dodatek/rozszerzenie do Visual Studio, które pozwala nam na zarządzanie paczkami dołączanymi do naszym projektów. Co rozumiemy przez zarządzanie? W tym kontekście pod tym pojęciem kryje się dodawanie, aktualizowanie, no i oczywiście usuwanie. A teraz odpowiedź na pytanie, czym właściwie jest paczka. Jako paczkę będziemy rozumieć zestaw bibliotek, plików czy też narzędzi, które pozwalają na włączenie pewnej funkcjonalności do naszego rozwiązania.

Karol Rogowski

Twitter Bootstrap – szybkie tworzenie witryn HTML
Instalacja i wprowadzenie do Twitter Bootstrap

Zacznij budować strony internetowe szybciej i wydajniej, a dodatkowo miej pewność, iż będą one działały na większości urządzeń, bez większej ilości zmian i nakładu pracy. Twitter Bootstrap to framework HTML5/CSS/JS napisany przez pracowników Twittera służący do prostego tworzenia estetycznych i funkcjonalnych interface'ów użytkownika.

Łukasz Mazur

PROGRAMOWANIE GIER

Tworzenie gier na Firefox OS cz. 2

Firefox OS jest młodym system operacyjnym na rynku mobilnym. W poprzedniej części artykułu stworzyliśmy podstawy prostej gry oraz poznaliśmy główne cechy systemu i zaopatrzyliśmy się w odpowiednie narzędzia.

Sebastian Rosik

Pomiar czasu w programowaniu gier

W grach i niektórych innych programach zachodzi potrzeba mierzenia upływu czasu, a ten podlega ograniczeniom (np. zakresu, precyzji) zależnie od metody, jaką go mierzymy, i formatu, w jakim go zapisujemy. Dlatego ważne jest, by zdawać sobie sprawę z tych ograniczeń i odpowiednio do danego zastosowania wybrać funkcję odczytującą aktualny czas, typ zmiennej do jej przechowywania, jednostkę oraz punkt zerowy, a także w świadomy sposób posługiwać się nim, wykonując tylko operacje logicznie prawidłowe i nie powodujące zbyt dużej utraty precyzji.

Adam Sawicki

PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Corona SDK. Multiplatformowe programowanie na urządzenia mobilne

Corona SDK to mobilna platforma programistyczna, która pozwala na tworzenie gier, aplikacji i e-książek. Do pracy wykorzystywany jest w niej język skryptowy o nazwie Lua, który jest bardzo łatwy do nauczenia się. Corona SDK wspomaga proces tworzenia aplikacji szybciej niż przy użyciu tradycyjnych środków. Pozwala włączyć do projektów takie elementy jak fizykę Box2D, sprite, media społecznościowe, mikropłatności i wiele więcej.

Grzegorz Gałęzowski

PROGRAMOWANIE APLIKACJI WEBOWYCH

Analiza ruchu – nieoczywisty problem z aplikacją

W niniejszym artykule przedstawię problem z aplikacją webową, który napotkałem podczas jednego z projektów, w których uczestniczyłem. Był on na tyle złożony, że jego rozwiązanie wymagało przeanalizowania architektury komponentów systemu oraz ruchu sieciowego na najniższym poziomie. Taki proces wymaga dobrej znajomości protokołów sieciowych (m.in. TCP, http, TLS/SSL) i praktycznych umiejętności używania analizatorów ruchu sieciowego takich jak tcpdump lub wireshark. Ale zacznijmy od początku.

Konrad Madej

Autoryzacja i uwierzytelnianie w ASP.NET MVC 5 i Visual Studio 2013

W wielu przypadkach aplikacje internetowe korzystają ze zbiorów danych, których wyciek lub utrata mogą spowodować poważne koszty dla obsługujących je przedsiębiorstw czy instytucji. Z tego powodu istotne znaczenie ma odpowiednia implementacja i konfiguracja kontroli dostępu do poszczególnych elementów witryny. W tym artykule omówię te zagadnienia w kontekście aplikacji ASP.NET MVC 5 i Visual Studio 2013.

Dawid Borycki

KLUB DOBREJ KSIĄŻKI

Język C++ i przetwarzanie współbieżne w akcji

Rafał Kocisz