REKLAMA

Bielski festiwal IT online

Przez cztery kolejne lata programistyczna konferencja „pod chmurką” BBQ4.IT przyciągała do Bielska-Białej fanów IT z całej Polski, którzy przy grillu bawili się, dyskutowali i słuchali prelekcji. Od 2019 roku BBQ4.IT jest częścią tygodniowego festiwalu BBDays4.IT. W tym roku zarówno konferencja, jak i festiwal w całości organizowane są w formule online. Jak zawsze celem jest szerzenie dobrych praktyk, wymiana wiedzy i doświadczeń w przyjaznej, swobodnej atmosferze.

Na kanale BBDays4.IT na Youtubie od 7 do 11 września oglądać będzie można mnóstwo materiałów związanych z branżą IT. Sporą część programu organizują bielskie meetupy, czyli społeczności programistów szerzących wiedzę na tematy związane z kodowaniem, testowaniem czy technologiami. Tematyka i formuła spotkań będzie dość luźna. Dowiedzieć się będzie można m. in. „czy quest z „Wiedźmina” może zakończyć się w Bielsku-Białej?” albo jak wygląda społeczność bielskich fanów gier komputerowych. O IT opowie też m. in. dr inż Tomasz Gancarczyk z ATH, uczniowie Prywatnego Technikum Informatycznego czy osoby związane z lokalnym samorządem. W programie będą też panele dyskusyjne i wywiady z ekspertami.

W tym roku konferencja przy grillu czyli BBQ4.IT będzie dość specyficzna, ponieważ grillowisko można będzie dodać w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Wystarczy rozpalić grilla, odpalić kanał na YouTubie i usiąść wygodnie, aby posłuchać prelekcji. A wszystko  darmowo, bez kupowania biletów.

Szczegóły na stronie www.bbdays4.it.