REKLAMA

Cloud Hosting nazwa.pl. Jedyny taki hosting w Polsce

Cloud Hosting w nazwa.pl, czyli hosting w chmurze, to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, przewyższające tradycyjny hosting praktycznie pod każdym względem. Hosting w chmurze zapewnia niezawodną szybkość działania, skalowalność zasobów oraz reakcję na awarie dosłownie w ułamkach sekund. Nie bez przyczyny Cloud Hosting porównywany jest do floty nowoczesnych samochodów wyścigowych, podczas gdy hosting tradycyjny, na pojedynczym serwerze, jest jak stary wysłużony autobus.

W klasycznym hostingu pojedyncza strona internetowa wraz z wieloma innymi stronami umieszczona jest na jednym serwerze. Co to oznacza w praktyce? Gdy jeden serwis WWW generuje duży ruch, przeciążając serwer, inne serwisy zaczynają działać powoli. A gdy serwer ulegnie awarii lub potrzebna jest aktualizacja oprogramowania, strony przestają działać. Takich problemów uniknąć można, korzystając z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest Cloud Hosting.

Czym jest hosting w chmurze?

Chmura składa się z grupy serwerów, które płynnie ze sobą współpracują, aby równoważyć obciążenie generowane przez wiele stron internetowych. Zależnie od liczby obsługiwanych serwisów, chmura może liczyć setki, a nawet tysiące serwerów. Nad monitoringiem obciążenia oraz inteligentnym przydzielaniem zadań do każdego z nich czuwają urządzenia zwane load balancerami. Cały proces wyboru najlepszego serwera w chmurze odbywa się w sposób dynamiczny – w czasie dziesiątych części sekundy, dzięki czemu nie występują żadne przeciążenia. Spowolnienia w działaniu stron WWW są więc niezauważalne, bez względu na porę dnia i nocy.

Gwarancja szybkości hostingu w chmurze

Spółka nazwa.pl korzysta z nowoczesnych dysków Intel Optane, wykonanych w technologii 3D XPoint oraz najszybszych procesorów Intel Xeon z małą liczbą rdzeni obliczeniowych i wysokim taktowaniem zegara 5 GHz. Takie procesory wykonują wszystkie zadania z ogromną prędkością, a wydajność chłodzenia sprawia, że z maksymalną szybkością mogą pracować bez przerwy. Taka technologia oferuje błyskawiczny dostęp do stron internetowych oraz niezawodność ich działania, bez względu na porę dnia i nocy oraz obciążenie generowane przez serwisy WWW innych klientów firmy.

Powszechnie stosowane dyski SSD mają nawet 10-krotnie wolniejszy czas pracy niż dyski Intel Optane. Dlatego w przypadku tradycyjnego hostingu, w momencie nagłego zwiększenia obciążenia na jednej z obsługiwanych na serwerze stron internetowych, szybko dochodzi do spowolnienia działania wszystkich serwisów WWW.

Niezawodność działania hostingu w chmurze

Dyski Intel Optane rozwiązują wiele ograniczeń i wyznaczają nową drogę dla rozwoju technologii. Dzięki nim hosting w chmurze potrafi zagwarantować niezawodną szybkość działania wszystkich stron internetowych. Z kolei w klasycznym hostingu normą są regularne przeciążenia i okresowe spowolnienia działania stron WWW korzystających z pojedynczego serwera. Co więcej, awaria takiego serwera wywołuje nawet wielogodzinną przerwę w dostępie i działaniu wszystkich zgromadzonych na nim stron internetowych.

W przypadku hostingu w chmurze o takich problemach można zapomnieć. Awaria pojedynczego serwera jest tu automatycznie wykrywana przez load balancery, które od razu wykluczają dany serwer z klastra i przekierowują ruch na inne serwery. Dzięki temu ani właściciele stron WWW, ani osoby z nich korzystające, nie są w stanie zauważyć zmian, bo wszystko działa z pełną prędkością.

Gdy liczba utrzymywanych stron WWW rośnie, a suma wolnych zasobów na wszystkich serwerach w klastrze zaczyna się zmniejszać, taki klaster trzeba po prostu rozbudować. Proces ten jest łatwy i szybki, i odbywa się poprzez dołączenie do load balancera nowych serwerów. Po aktywacji load balancery mogą od razu rozłożyć na nie część obciążenia, w efekcie czego możliwa jest obsługa jeszcze większej liczby stron WWW. Tak wygląda rozbudowa klastra serwerów na hostingu w chmurze. Z kolei rozbudowa pojedynczego serwera w tradycyjnym hostingu zawsze związana jest z przerwami w pracy.

Hosting bez wad – hosting w chmurze

Hosting w chmurze czerpie korzyści ze współczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu pozbawiony jest wad, które charakteryzują tradycyjny hosting. Wykorzystanie mocy obliczeniowej wielu działających jednocześnie serwerów sprawia, że Hosting Cloud działa jak nowoczesna flota samochodów wyścigowych, która w porównaniu ze starym wysłużonym autobusem wygrywa już na starcie.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje teraz możliwość sprawdzenia hostingu w chmurze bezpłatnie. Czytelnicy programistamag.pl mogą aktywować za darmo usługę Hosting Cloud Basic na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

pa76-3828-9587

Termin ważności kodu rabatowego: 31.08.2020 r.