REKLAMA

Czas start! Zapisy na długo oczekiwany hackathon wystartowały!

Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami i nie jest ci obojętny los naszej planety – to z pewnością odnajdziesz się na Hack4change – 48 godzinnym ekologicznym maratonie programowania.

Hack4change edycja 2022 ma wyjątkową formę! Widzimy się online oraz stacjonarnie w Gdańsku- Hevelianum Dom Zdrojowy oraz w Słupsku – Słupski Inkubator Technologiczny.

Kiedy? 10-12 czerwca 2022

W tym roku zdecydowaliśmy się na trzy ścieżki tematyczne: 

  • Człowiek i jego dobrostan
  • Otwarte dane
  • Smart Cities 

Podczas hackathonu uczestnicy połączą siły, tworząc interdyscyplinarne zespoły. Co z tego powstanie? Innowacyjne rozwiązania i aplikacje, które pomogą nam i naszej planecie!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Przed hackathonem zapraszamy na warsztaty tematyczne wprowadzające w technologię hackathonu. Warsztaty realizowane będą dla uczestników Hack4change w terminie 06-09 czerwca 2022 harmonogram warsztatów niebawem. 

Kim jesteśmy?

Hack4change to zespół ludzi, którym leży na sercu los naszej planety i szczęśliwe życie człowieka. Kryzys gospodarczy, pandemia oraz szybko zmieniający się świat wymuszają na nas nie tylko konieczność większego dbania o klimat, ale i zachęcają do szukania niestandardowych rozwiązań. 

Nasz plan?

→ 48 godzin → 150 uczestników → 30 mentorów → 2 lokalizacje stacjonarne → Hybrydowa formuła: online + offline → 3 wyzwania → 1 planeta

W tym roku zdecydowaliśmy się poświęcić uwagę trzem ścieżkom.

Trzy bieguny – jedna planeta!!

1. Człowiek i jego dobrostan

Szybki rozwój technologii i social mediów, a także zmiany trybu życia związane z pandemią, wpływają na stan psychiczny każdego z nas. Zatroszcz się o siebie i najbliższe otoczenie, aby móc lepiej chronić naszą planetę. Utrzymywanie zdrowych nawyków, umiejętność medytacji, uważność, wzmacnianie wiary w siebie? Stwórz zasób, który umożliwi innym osiągnięcie dobrostanu i korzystanie w pełni z życia!

2. Otwarte dane

Masz pomysł na nowatorskie rozwiązanie lub nowe zastosowania dla istniejących technologii? Wykorzystaj otwarte dane, udostępniane przez API na publicznych (np. dane.gov.pl czy gdansk.pl) oraz komercyjnych (np. Planetary Computer Microsoft) portalach. Za przykład mogą tu posłużyć aplikacje opierające się o otwarte dane służące do nawigacji, mierzenia jakości powietrza, redukcji zużycia CO2 poprzez świadome wybieranie optymalnych tras przejazdów czy wizualizowania pewnych zjawisk na mapach. Spraw by niewielka zmiana doprowadziła do wielkich rezultatów.

3. Smart Cities 

Czy twoje miasto zmaga się z wyzwaniami, jak np. rozwarstwienie społeczne, akty wandalizmu, zaśmiecanie i zanieczyszczanie środowiska, ograniczenie przestrzeni zielonych (tzw. płuc miasta), zwiększony ruch uliczny? Stwórz rozwiązanie, które wykorzysta technologię w obszarach takich jak: gospodarka, środowisko, mobilność, zarządzanie i zrównoważony rozwój. Wszystko z myślą o poprawie standardu życia mieszkańców i zwiększeniu ich udziału w podejmowaniu istotnych decyzji.

Bądź częścią tej zmiany!

Dołącz do nas: https://app.evenea.pl/event/hack4change2022/

Po więcej informacji o Hack4change zapraszamy do oficjalnej strony wydarzenia: https://hack4change.tech

Facebook: https://www.facebook.com/Hack4changeTECH

W razie pytań zapraszamy do kontaktu na kontakt@hack4change.tech