REKLAMA

Dlaczego MacBook Pro to najlepszy laptop do programowania?

Seria laptopów MacBook Pro zdobyła niezwykłą popularność wśród specjalistów z różnych branż – od grafików, przez montażystów, aż po programistów, na których w poniższym artykule się skupimy. Laptopy od Apple cenią sobie specjaliści niezależnie od poziomu doświadczenia, obejmującego zarówno początkujących, średniozaawansowanych, jak i ekspertów w tej dziedzinie. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego obecnie MacBook Pro jest uznawany za najlepszy komputer do programowania, zapoznaj się z poniższym tekstem. 

Co przemawia za wyborem MacBooka Pro dla programisty?

Dlaczego MacBook Pro dostępny w Lantre to najlepsze rozwiązanie dla programistów?

  • Procesory M1 lub M2 – są gwarantem szybkości i wydajności nawet przy najbardziej wymagających zadaniach. Dzięki nim programiści mogą płynnie obsługiwać wiele aplikacji jednocześnie, nie obawiając się spadku wydajności. W ofercie znajdują się modele z Apple M1 oraz Apple M2 Max, a także rozwiązania z Apple M2 Pro – obecnie najlepsze pod względem ceny do jakości.
  • Ekran Retina – prawdziwy atut laptopa MacBook Pro. Oferuje imponującą rozdzielczość 3024 x 1964 pikseli w modelu 14″ oraz 3456 x 2234 piksele w wersji 16″. Gwarantuje to niezwykle precyzyjne kodowanie i testowanie aplikacji, a także wyraziste kolory.
  • Wytrzymała bateria – MacBook Pro 16″ M2 pozwala na aż 15 godzin bezprzewodowego użytkowania podczas przeglądania internetu. Natomiast modele z serii MacBook Pro 14″ M1 oferują 11 godzin pracy, a MacBook Pro 16″ M1 14 godzin.
  • Wydajność graficzna – dzięki wydajnej karcie graficznej można płynnie pracować z aplikacjami, które wymagają dużych zasobów obliczeniowych, np. Adobe Photoshop.
  • Pamięć RAM – w przypadku pracy programistycznej i testowania projektów, absolutne minimum to 1 TB przestrzeni dyskowej. W ofercie Apple znajdziesz i takie rozwiązania.

MacBook Pro – rodzaje i który model laptopa Apple powinien wybrać programista?

Przy rozważaniu kluczowych kryteriów doboru idealnego sprzętu dla programisty, trudno nie wskazać na MacBook Pro jako właściwą opcję! Pytanie brzmi jednak – który z modeli wybrać?

MacBook Pro 13 M1

Zasilany przez czip M1, zapewnia ogromny skok wydajności w porównaniu z poprzednimi wersjami MacBooków. Wydajna bateria pozwala na ponad 20 godzin pracy, a superszybki dysk SSD gwarantuje płynność działania aplikacji.

MacBook Pro 16 M1

Urządzenie z mocną specyfikacją i większym wyświetlaczem. Ekran o przekątnej 16,2 cala gwarantuje komfort pracy, a wydajna bateria pozwala na korzystanie z komputera nawet do 21 godzin bez potrzeby ładowania. Dodatkowo 16-rdzeniowy system Neural Engine, oferuje aż 5-krotnie większą wydajność w uczeniu maszynowym niż poprzednia generacja urządzeń.

MacBook Pro 13 M2

To najnowsza wersja z 2022 z czipem M2, układem graficznym i zaawansowaną technologią uczenia maszynowego, co przekłada się na wydajność. Sprzęt wyposażony jest w 16-rdzeniowy system Neural Engine, idealny do zaawansowanych zadań wymagających uczenia maszynowego. Co więcej MacBook Pro 13 w sklepie Lantre, posiada nawet 24 GB pamięci RAM, zapewniając płynną i niezawodną pracę. Trzeba również wspomnieć o wydajnym systemie chłodzenia, gwarantującym długą żywotność baterii, która pozwala na ponad 20 godzin pracy bez konieczności ładowania.

MacBook Pro 14 i 16 M2

Do specjalistycznych zadań z pewnością nadają się MacBook Pro 14 lub MacBook Pro 16  z czipem M2 Pro lub M2 Max. Są to aktualnie najpotężniejsze i najwydajniejsze chipy na rynku, które doskonale radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi zadaniami. Wydajność baterii starcza na ok. 22 godzin pracy przez przerwy. Nowoczesny port HDMI umożliwia obsługę monitorów 8K. Dodatkowo zostały wyposażone w wyświetlacz Liquid Retina XDR, mnogość portów, mikrofony klasy studyjnej i system sześciu głośników, a także kamerę FaceTime HD 1080p.

Jeśli mobilność to dla Ciebie kluczowe kryterium, a także zależy Ci na kompaktowych rozmiarach i wydajnej baterii, to MacBook Pro 13 M2 będzie najlepszym wyborem. Dodatkowo warto zabezpieczyć swój laptop za pomocą jednego z etui na MacBook w Lantre. 

Jeżeli natomiast oczekujesz większej wydajności i lepszego ekranu oraz często przemieszczasz się z komputerem, to warto rozważyć zakup laptopa MacBook Pro 14 w Lantre. Oferuje on doskonałą równowagę między wydajnością a mobilnością.

Natomiast gdy zależy Ci na większym obszarze roboczym, największej baterii oraz chcesz korzystać z trybu wysokiego zużycia energii, który zapewnia najwyższą wydajności, a waga nie stanowi dla Ciebie problemu, to MacBook Pro 16 w Lantre będzie produktem dostosowanym do Twoich potrzeb. 

Materiał informacyjny