REKLAMA

Konferencja dynamIT 2021

dynamIT 2021 to wybuchowa konferencja branży IT: non-online, klasycznie, stacjonarnie, „po staremu...”. Startujemy już 27-28 sierpnia w pięknych przestrzeniach Browaru Lubicz w samym sercu Krakowa.

Event podzielony jest na dwa dni: w piątek 27 sierpnia Piotr Gankiewicz zaprasza na całodniowe warsztaty pod hasłem „Modularny monolit”, natomiast w sobotę ruszają dwie ścieżki konferencji – HARD (dla prelekcji o „twardym” kodowaniu i technologiach) i SOFT – dla tematów wokół programowania i samych programistów.

Gościem specjalnym ścieżki HARD będzie w tym roku Andrzej Krzywda, jak sam o sobie mówi: mikrocelebryta, mikrokołcz, mikroprogramista, mikroCEO. Wystąpienie na dynamIT będzie jego jedną prezentacją w 2021 roku a temat, który przygotował nigdy wcześniej nie pojawił się w agendzie żadnego wydarzenia. „DDD jako low-code” to prelekcja podczas której razem z Andrzejem uczestniczy będą mieli szansę spojrzeć na ewolucję, jaką może przejść CRUD, poprzez DDD, zdarzenia, konfigurowalnej linii produkcyjnej, aż do generowania działających aplikacji w duchu low-code – na przykładzie aplikacji z okolic ecommerce.

Ponadto agendę ścieżki HARD zasilają Adam Furmanek (Hakowanie C# od środka – jak zrobić w dotnecie wszystko), Tomasz Stolarczyk (Feature Toggles, czyli Open Close Principle w praktyce), Tomasz Pluskiewicz (1. technologie wywodzące się z wizji Semantic Web Tima Bernersa-Lee, co do której niesłusznie przylgnęła łatka akademickości, 2. powszechnie niezrozumiane, szeroko pojęte REST APIs, w szczególności Hypermedia, 3. oraz „poważne” techniki modelowania DDD oraz CQRS.) i Michał Konarski (Co każdy programista powinien wiedzieć o współczesnych bazach danych?).

Mocną stroną wydarzenia będzie także specjalnie przygotowana ścieżka SOFT, na której rolę gościa specjalnego będzie pełnił Artur Król -

„Twardy trener umiejętności miękkich” od prawie 15 lat związany z branżą szkoleniową w IT. Artur poświęci swoją prelekcję bardzo aktualnej tematyce: „Homeoffice, praca w biurze, hybryda – psychologiczne konsekwencje i jak zoptymalizować każdy z trybów?".

Na ścieżsce SOFT wystąpią także: Natalia Włoch-Kliś (Czy właściwie chronisz swoją własność intelektualną w projektach IT?), Radosław Maziarka,(Struktura organizacji a wytwarzane oprogramowanie – prawo Conway'a w praktyce), Dorota Pikul (Zrozumieć szczury – historia porażki) i Beata Lipska (Fikcja w zespołach developerskich to nie Science Fiction).

Po dniu pełnym prelekcji Browar Lubicz przerodzi się w przestrzeń na After Party ze specjalnie przygotowanym dla programistów programem stand-upowym i piwem warzonym na miejscu.

Więcej szczegółów na temat konferencji i bilety znajdziesz tutaj: https://dynamit.pro