REKLAMA

Hack Heroes – startuje konkurs programistyczny dla młodzieży

Rusza siódma edycja Hack Heroes – ogólnopolskiego konkursu programowania dla młodzieży ze szkół średnich. Pula nagród wynosi w tym roku 15 tys. zł. Drużyny zgłaszać można do 7 października.

Konkurs odbywa się co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Biorą w nim udział drużyny ze szkół średnich z całego kraju. W tym roku uczestnicy poznają temat przewodni 8 października i od tego dnia będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie aplikacji. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.hackheroes.pl. - W naszym konkursie chodzi o odkrywanie młodych talentów, ale nie tylko – tłumaczy Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0. - W zeszłym roku tematem Hack Heroes była edukacja, wcześniej problemy globalne, smart city, zdrowie. Równie ważne jak umiejętność kodowania są dla nas analiza problemu, empatia i kreatywność.

 W każdej edycji Hack Heroes bierze udział kilkuset uczniów z całego kraju. Jak dają sobie radę z zadaniami? - Co roku nas zaskakują - przyznaje Łukasz Żyła. - Dajemy im dwa tygodnie, w tym czasie przecież normalnie chodzą do szkoły, mają swoje zajęcia, a mimo to czasami przesyłają nam aplikacje, jakich nie powstydziliby się programiści na etacie.

Przykłady? Aplikacja Parq dzięki integracji z miejskim monitoringiem pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe w centrum miasta. Aplikacja Ściana Płaczu na podstawie danych publicznych pokazuje aktualne kolejki w szpitalach i przychodniach. Save your world to z kolei gra całkowicie poświęcona problemom globalnym. Spotkamy się w niej z problemami takimi jak głód, przeludnienie, niszczenie środowiska i wyczerpywanie się surowców naturalnych.

Hack Heroes to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE. W tym roku do grona partnerów dołączyła firma HP Inc. Wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.hackheroes.pl.