REKLAMA

#hack4law. Maraton programowania dla wymiaru sprawiedliwości

Hackathony to maratony programowania, podczas których rywalizują ze sobą programiści, programistki, designerzy, desingerki twórcy interfejsów, analitycy oraz eksperci baz danych czy specjaliści związani z branżą tematyczną wydarzenia, a w przypadku #hack4law – prawa. Wszyscy oni łączą swoje siły, by w określnym krótkim czasie dostarczyć prototyp rozwiązania przedstawionych przez organizatorów pomysłów.

#Hack4law odbędzie się już 14 – 16 października br. i jest to drugie wydarzenie tego typu organizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowego Currenda Lab firmy Currenda, która od ponad 20 lat tworzy oprogramowanie dla wymiaru sprawiedliwości, zawodów prawniczych i instytucji publicznych.

Uczestnicy #hack4law stworzą maksymalnie 5 osobowe interdyscyplinarne zespoły projektowe, których zadaniem będzie wytworzenie prototypu aplikacji dla wymiaru sprawiedliwości na podstawie jednego z czterech z góry określonych przez organizatora pomysłów. Na realizację zadania zespoły będą miały 24 godziny. W tym czasie, każda drużyna może liczyć na wsparcie mentorów, dostępnych przez cały czas trwania hackathonu.

Wykonane aplikacje oceni jury i wyłoni 3 zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi aż 30 000 złotych.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień z zakresu uczenia maszynowego (Machine Learning), zarządzania, LegalTech, programowania i Data Science, możliwości wykorzystania narzędzi AI w systemach teleinformatycznych dla wymiaru sprawiedliwości, sytuacji kobiet w IT, zwiększenia świadomości i docenienia osiągnięć kobiet w tworzeniu nowych technologii.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów i pracowników branży IT, ICT & Tech oraz usług prawnych. Łączna pula nagród wynosi 30 tys. zł.

Więcej informacji na stronie wydarzenia oraz na facebooku
🌐https://hack4law.pl/
📲 www.facebook.com/hack4law/