REKLAMA

III Edycja BBDAYS4.IT

Od 6 do 12 września 2021 roku w Bielsku-Białej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach największej imprezy branży IT na Podbeskidziu – BBDays4.IT. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, gdy cały event z powodu obostrzeń sanitarnych musiał się odbyć w formie zdalnej, teraz organizatorzy planują zorganizowanie festiwalu w formie hybrydowej, umożliwiającej zarówno bezpośrednią integrację wszystkich pasjonatów branży IT, jak i uczestnictwo w evencie we własnym miejscu zamieszkania.

Miejsce do realizacji swoich aspiracji

BBDays4.IT to ogólnopolskie wydarzenie skierowane w dużej mierze do programistów oraz pasjonatów nowoczesnych technologii. Pierwsza edycja wydarzenia, czerpiącego wzorce od Dni Wolnego Oprogramowania oraz istniejącej już wcześniej imprezy BBQ4IT, odbyła się we wrześniu 2019 roku. Sam festiwal zgromadził wówczas ponad 1500 uczestników, biorących udział w około 30 wydarzeniach – zorganizowanych dla doświadczonych programistów, uczniów szkół średnich czy studentów poszukujących informacji dotyczących studiów oraz kariery w branży IT.
W dużej mierze event ma na celu przybliżenie dynamicznie rozwijającego się rynku IT w Bielsku-Białej, umożliwienie poszerzenia wiedzy i umiejętności praktycznych. To równocześnie szansa na poznanie Bielska-Białej i całego regionu, oferującego wyjątkowe możliwości do mieszkania, pracy i aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury czy pięknej architektury.

- W Bielsku-Białej swoje siedziby mają zarówno międzynarodowe korporacje, jak i lokalne firmy działające w różnych obszarach. Dlatego niezależnie, czy ktoś jest grafikiem, programistą czy osobą odpowiadającą za tworzenie baz danych, może znaleźć miejsce do realizacji swoich aspiracji. Miasto zapewnia także atrakcje kulturalne, podobnie jak w większych aglomeracjach – zapewnia Dariusz Wylon, przedstawiciel firmy Selleo, jednego z organizatorów wydarzenia.

Szeroki program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, festiwal BBDays4.IT powraca w formie stacjonarnej. Nie oznacza to jednak, że w 2020 roku największy informatyczny event w regionie Podbeskidzia nie doszedł do skutku. Organizatorzy zdecydowali się bowiem przenieść BBDays4.IT do Internetu, a uczestnicy mogli za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych uczestniczyć w zorganizowanych prelekcjach oraz trzynastu specjalistycznych wywiadach. Łącznie transmisje ze wszystkich dni zeszłorocznego wydarzenia obejrzało blisko 5700 widzów.
Co prawda zeszłoroczny festiwal musiał odbyć się w formie online, ale podczas prowadzonych transmisji przygotowano ciekawy program dla wszystkich zainteresowanych branżą IT. Dzięki temu uczestnicy mogli m.in. poznać fakty i mity dotyczące Darknetu, pozyskać informacje dotyczące podstaw kodowania, ale także dowiedzieć się, czy… quest z gry Wiedźmin może zakończyć się w Bielsku-Białej.

Również i w tym roku organizatorzy postanowili przygotować kilka naprawdę interesujących oraz różnorodnych atrakcji, na czele z kolejną edycją konferencji programistycznej „pod chmurką” – BBQ4.IT, panelami dyskusyjnymi, meetupami, konferencją na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej, a także hackathonem w pięknych okolicznościach przyrody. W końcu w 2019 roku, na zakończenie pierwszej edycji eventu, uczestnicy spotkali się na malowniczej Szyndzielni ponad 1000 m.n.p.m., a temat zadania opierał się na sformułowaniu „Żyj, pracuj i wypoczywaj w BB i okolicy”.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia, jego poprzednich edycji oraz planowanego programu możecie również znaleźć na:

Facebooku: facebook.com/bbdays4.it/
Twitterze: twitter.com/bbdays4
Instagramie: instagram.com/bbdays4.it/