REKLAMA

Kolejna edycja HackYeah już w listopadzie

HackYeah 2020 to szósta edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Najbliższa edycja odbędzie się w sieci, w dniach 27-29 listopada 2020. Bilety są darmowe, a pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 PLN!

Hackathon zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Podczas każdej edycji, event skupia wokół siebie kreatywne umysły – osoby biorące udział w HackYeah! noszą w sobie prawdziwą chęć działania i faktycznej zmiany. Dzięki nieocenionym umiejętnościom i błyskotliwym pomysłom uczestników, każda kolejna edycja HackYeah! owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów.

Jakie zadania staną przed uczestnikami? 

Podczas najbliższej edycji HackYeah! uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania. Organizatorzy na chwilę obecną ujawnili, jakie są dwie kategorie otwarte. Podczas najbliższej edycji HackYeah! będą to:

  • Zero Waste – kategoria wspierana przez WWF Polska, w której pula nagród wynosi 10 000 PLN
  • Zdrowie – kategoria wspierana przez Fundację Rak'n'Roll Wygraj Życie!, w której pula sięga 10 000 PLN


Wśród licznych zadań partnerskich pojawią się zadania od Głównego Partnera tej edycji – Banku Gospodarstwa Krajowego. Partnerzy hackathonu wciąż pracują nad kolejnymi zadaniami, natomiast pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 PLN. Organizatorzy zapowiedzieli, że wszelkimi nowościami będą się dzielić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

WWW: https://hackyeah.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/HackYeahPL/

HackYeah! – dla kogo?

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia i innych. Niepodważalną zachętą dla uczestników jest szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.gg/6bs6cHk. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów – dotyczy ono zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.