REKLAMA

Na jakie funkcjonalności powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha?

Smartwatche cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności, przydają się w codziennym życiu, w pracy oraz w czasie treningów sportowych. Planujesz zakup smartwatcha? Zastanawiasz się, na które funkcjonalności warto zwrócić uwagę? Poznaj odpowiedź na to pytanie, czytając poniższy artykuł.

Komunikacja i obsługa powiadomień

Jedną z najważniejszych funkcji smartwatcha jest praktyczna synchronizacja z telefonem komórkowym. Najnowocześniejsze modele pozwalają na wygodne odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości tekstowych i e-maili oraz obsługiwanie powiadomień, także tych z mediów społecznościowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych osób, które nie zawsze mogą sięgnąć po smartfona. Przyda się w podróży, pracy oraz na siłowni. Co więcej, niektóre modele ułatwiają obsługę aparatu fotograficznego w telefonie, co stanowi świetną opcję dla tradycyjnego samowyzwalacza.

Funkcje monitorowania zdrowia

W smartwatchach dostępnych na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche znajdziesz również szereg funkcjonalności, które umożliwiają monitorowanie zdrowia. Innowacyjne sensory znalazły zastosowanie w modułach do kontrolowania tętna oraz jakości nocnego odpoczynku. Dowiesz się, ile trwają poszczególne fazy snu oraz jak możesz zadbać o zmianę nawyków, tak aby lepiej dostosować je do stylu życiu i potrzeb organizmu. Ciekawym rozwiązaniem jest pulsoksymetr, który analizuje poziom natlenienia krwi. Funkcjonalność ta sprawdzi się w przypadku sportowców oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego.  

Krokomierz i aplikacje sportowe

Smartwatch to także niezastąpiony element wyposażenia każdego sportowca. Jedną z podstawowych funkcji urządzenia jest krokomierz, dzięki któremu dowiesz się, jak długą trasę udało Ci się pokonać w czasie treningu. Bardziej zaawansowane sportowe modele wyposażone są w dodatkowe aplikacje, z pomocą których ułożysz plan ćwiczeń oraz przeanalizujesz efekty. Możesz korzystać z nich m.in. w czasie biegania, jazdy na rowerze, wspinaczki, gry w tenisa oraz golfa. Zegarki sportowe mogą obsługiwać nawet kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, co pomoże Ci w dalszym sportowym rozwoju. Podczas zakupów zwróć ponadto uwagę na parametry wytrzymałościowe. Smartwatch dla osoby aktywnej fizycznie powinien być odporny na działanie wstrząsów, czynników atmosferycznych, zabrudzeń i wilgoci.

Płatności zbliżeniowe

Cenisz funkcjonalność w życiu codziennym? Postaw na smartwatch wyposażony w moduł NFC, który pozwala na podpięcie karty i dokonywanie płatności zbliżeniowych. Samo korzystanie z tej możliwości jest wyjątkowo proste. Wystarczy uruchomić aplikację i zbliżyć zegarek do terminala. Przed zakupem upewnij się jednak, że smartwatch obsługuje płatności zbliżeniowe. Technologia NFC umożliwia również szybkie parowanie urządzeń i przesyłanie danych.  

Moduł GPS

Ważnym udogodnieniem jest także dodatkowy moduł GPS. Tę funkcjonalność z pewnością docenią rodzice, którzy będą mogli sprawdzić z pomocą aplikacji w telefonie, gdzie znajduje się ich dziecko. Weryfikowanie lokalizacji znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa dziecka, ułatwiając szybką interwencję w przypadku niespodziewanego zdarzenia. GPS pozwala również na korzystanie z aplikacji sportowych oraz nawigacji.

Materiał informacyjny