REKLAMA

Najważniejsze trendy w branży w raporcie Ework Group „Konsultanci IT w Polsce”

Ework Group – wiodący, niezależny dostawca usług konsultingowych w Europie Północnej i Środkowej, firma współtworzona przez ponad 13,500 niezależnych specjalistów IT, przygotowała raport na temat branży IT i konsultantów w Polsce. Informacje te mogą okazać się niezwykle przydatne nie tylko konsultantom IT zainteresowanym rozwojem swoich kompetencji, ale również firmom pragnącym inwestować w swoje oddziały IT ulokowane w Polsce.

„Stworzenie raportu na temat polskiej branży IT było dla nas bardzo ważne, ponieważ chcieliśmy zgłębić wiedzę na temat konsultantów i zrozumieć, jakie kompetencje są dla nich najważniejsze, jakie trendy rządzą na rynku, a także jakie wyzwania stoją przed branżą IT. Wszystkie te informacje mogą być bardzo pomocne nie tylko dla nas, ale i dla firm, które chcą inwestować w swoje oddziały IT w Polsce, jak również dla konsultantów IT, którzy chcą rozwijać kompetencje i zwiększać swoja wartość na rynku pracy.” – twierdzi Managing Director Poland Ework Group, Katarzyna Milewska.

Raport znajduje się pod >>linkiem<<

Wewnętrzne anonimowe badanie ankietowe, w którym wzięło udział 288 konsultantów Ework Group Polska, pozwoliło m.in. poznać ich potrzeby i oczekiwania oraz dowiedzieć się, jakie kompetencje są dla nich najważniejsze.

Jakie wnioski możemy między innymi wyciągnąć z raportu?

  • Specjaliści IT najbardziej cenią sobie atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju zawodowego oraz przyjazną atmosferę w miejscu pracy.
  • W sektorze IT przeważa model współpracy oparty na relacjach B2B.
  • Eksperci IT są zainteresowani pracą w organizacjach, które umożliwiają elastyczny czas pracy i opcję pracy zdalnej.
  • Wśród aktualnych trendów technologicznych najważniejsze miejsce zajmują Azure, Python, Java i AWS.
  • W sektorze IT istnieje rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów z dziedziny bezpieczeństwa cyfrowego oraz analizy danych.
  • Specjaliści IT doceniają angażowanie się w innowacyjne projekty, które stwarzają możliwości rozwoju nowych technologii i rozwiązań.

To tylko ułamek informacji, które przygotowało Ework Group. >>Pobierz bezpłatny raport<< 

Firma Ework Group powstała w 2000 roku i obecnie jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ. Współtworzy ją ponad 13,500 niezależnych specjalistów dopasowanych do projektów. Koncentrując się na branży IT, R&D i inżynierii dostarcza usługi poprzez wszechstronne i niezależne podejście do zarządzania talentami. Dzięki doświadczeniu biznesowemu oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie talentów, tworząc udane współprace, budując wzajemne relacje z klientami, partnerami i specjalistami.