REKLAMA

Październik gorszy od oczekiwań. #19 Barometr Kondycji Polskiej Branży IT

Pierwszy miesiąc ostatniego kwartału 2021 roku już za nami, zatem warto sprawdzić, jak branża IT radziła sobie w tym październikowym czasie.

Optymizm nie opuścił osoby zarządzające firmami, co widać po wysokiej prognozie barometru #ITX na październik, która wynosiła 77,1 pkt. Jednak tak jak w miesiącu poprzednim nie udało się dowieźć oczekiwań, ponieważ wartość indeksu #ITX wyniosła 72,1 pkt. co daje czwarty najniższy wynik w tym roku.

Tak jak wskazywały prognozy, firmy z branży IT nie prowadziły agresywnej polityki rekrutacyjnej – w aż 30% firm zatrudnienie zmalało względem września, a jedynie 50% ankietowanych zanotowało zwiększenie zatrudnienia miesiąc do miesiąca. Można pokusić się o wniosek, że idealnie wykorzystały moment 🙂

Mimo wszystko oczekiwania na listopad są niewiele niższe niż te na październik, ponieważ prognozowana wartość indeksu #ITX wynosi 74,1 pkt. Osoby decyzyjne spodziewają się wzrostu przychodów (przewidywana wartość tego subindeksu w listopadzie wynosi 86,7 pkt. czyli o ponad 4 pkt. więcej niż październikowe prognozy). Co ciekawe, prognozy nie przewidują wzrostu wydatków na marketing w obecnym miesiącu. Na taki ruch ma zdecydować się jedynie 30% organizacji, przez co wartość tego subindeksu ma wynieść jedynie 63,3 pkt. Może to być idealna szansa dla ciebie zwłaszcza w obliczu nadchodzącego Black Weeku.