REKLAMA

Po co ci owocowe czwartki, jak możesz zmieniać świat?

Co sprawia, że jesteś zainteresowany ofertą pracy? Czy wystarczą elastyczne godziny pracy, prywatna opieka medyczna lub słynne owocowe czwartki, by dana propozycja wydawała się warta uwagi? A może decydują perspektywy zawodowe i wizja realnego udziału w tworzeniu rozwiązań, które rewolucjonizują świat?

O benefitach pracowniczych mówi się dużo, zwłaszcza w kontekście branży IT. Przekazywane opowieści o wygórowanych oczekiwaniach programistów przerodziły się w wiele rekrutacyjnych legend, które obecnie krążą po internecie. Poszukiwanie pracy ostatecznie jednak sprowadza się do podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na nasze życie. Dlatego też warto spojrzeć poza listę benefitów i zgłębić informacje ukryte pod tajemniczą pozycją „udział w atrakcyjnych projektach”.

Co chcesz robić, programisto?

Inżynierem oprogramowania nie zostaje się z przypadku. Oczywiście pewna grupa osób decyduje się na tę ścieżkę kariery skuszona wysokimi zarobkami, ale dla większości to coś więcej niż tylko metoda zarabiania pieniędzy. Decydując się na ten zawód, nikt nie zakłada, że będzie się nudzić, powtarzając te same czynności każdego dnia. Nikt nie chce, by jego praca przypominała zadania maszyny funkcjonującej przy taśmie w fabryce. W tej specjalizacji chodzi o tworzenie, uruchamianie wyobraźni i poszukiwanie nowych rozwiązań. W erze cyfrowej, w której cały świat tak szybko się zmienia, ta pomysłowość nie może być ograniczana. Dlatego warto, szukając pracy, sprawdzić, czy nasza przyszła praca pozwoli stworzyć nam coś wartościowego.

Rewolucja może mieć wiele twarzy. Często podpinane są pod nią nawet tak „przełomowe” dokonania, jak stworzenie sklepu internetowego. W zespołach GlobalLogic słowo „rewolucyjne” nigdy nie jest jednak nadużywane. Jeśli już pada, to tylko w uzasadnionym kontekście. Na inne użycie nie pozwalają nasze zespoły, które zdołały poznać realia branży i wiedzą, jak powinna wyglądać praca nad „ciekawymi projektami”.

Praca w IT – zmieniaj świat od dziś

Stworzyć nową generację produktu medycznego, który zmieni życie milionów ludzi na całym świecie. Opracować platformę, która za moment będzie powszechna w branży motoryzacyjnej. Wziąć udział w powstawaniu rozwiązania, które zmieni sposób korzystania z urządzeń IoT lub pozwoli na dalszy rozwój usług przesyłania strumieniowego. Móc podpisać się pod takim projektem, to jak zostawić swoje nazwisko w creditsach Cyberpunka 2077. I to bez crunchu.

W GlobalLogic regularnie szukamy programistów. Nasze ogłoszenia mogą wyglądać niepozornie, ale zapowiadane w nich „innowacyjne i zróżnicowane projekty” oraz „szkolenia i certyfikacje” nie są tylko pustymi hasłami. Jeśli chcesz, poznasz architekturę SoC ARM - Cortex A53/A53 oraz system czasu rzeczywistego (RTOS) na R7. Będziesz obcować z normami ISO26262 oraz procesami ASpice-lv3. Nowe technologie typu Go, Rust, NodeJS, Docker będą zaraz obok Ciebie. A przy tym w cenie będzie Twoja kreatywność – nasze zespoły inżynierskie nie realizują tylko konkretnych poleceń, ale proponują wiele własnych rozwiązań. Masz więc szansę naprawdę zmieniać świat.

Zainteresowany?

Możesz włączyć się w tworzenie nowej generacji produktu medycznego, jakim jest pompa insulinowa i odmienić życie milionów osób chorych na cukrzycę typu 1.

Zostań Senior Embedded C Developerem

Projektuj platformę oprogramowania dla kokpitu samochodowego w oparciu o wirtualizację, architekturę AUTOSAR i system Android Automotive.

Zostań Senior Embedded Developerem

Możesz również działać w zespole odpowiedzialnym za projekt wsparcia produktu w obszarze IoT, który spełnia rolę bramy dla innych urządzeń podłączonych przez różne kanały komunikacyjne.

Zostań Senior Linux Engineerem

Weź udział w rozwoju i utrzymaniu rozwiązania cloud dedykowanego do przechowania i obsługi danych video - wielkich rozmiarów i dla wielu użytkowników.

Zostań Senior C/C++ Linux Developerem

Chcesz pracować z pasją? Owocowe czwartki są dzisiaj wszędzie, a wyjątkowe propozycje zawodowe tylko w GlobalLogic.