REKLAMA

Pomagaj, programując

Jak zazwyczaj mawiają nasi bliscy ,,ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz’’. Często jest tak, że w natłoku codziennych obowiązków marzy nam się tylko chwila oddechu, wieczór z książką lub po prostu leżenie i nic nierobienie. Nie wszyscy się z tym zgodzą, ale jest pewien mały sekret, by ,,nam się chciało, tak jak nam się nie chce.’’

Organizacja wczoraj, a dziś

Wbrew pozorom to, w jaki rytm w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca wpadniemy, procentuje kształtowaniem się nawyków i przyzwyczajeń. Każdy z nas ma określony tryb dnia. Pobudka, poranne bieganie czy przygotowywanie śniadania, odprowadzanie dzieci do szkoły, praca, zakupy, odebranie dzieci, sprzątanie i tak dalej. Dzień zazwyczaj jest przez nas tak zorganizowany, aby się ze wszystkim wyrobić – no bo jak inaczej?  Sytuacja w Polsce i na świecie zmieniła życie każdego z nas. Pomimo tego, że nadal mamy te same obowiązki, wciąż nasze życie w większości przypadków toczy się tym samym torem, to jednak coś jest inaczej. Tylko co?

Home office, nauka online, pomoc..

Część społeczności, w której żyjemy, przestawiła się w miarę możliwości na pracę zdalną. Posiadacze rodziny z dziećmi w wieku szkolnym zmagają się z nauką na odległość. Wydawać by się mogło, że przecież mamy więcej czasu, odchodzą dojazdy do pracy, nie trzeba pamiętać o dodatkowych zajęciach na drugim końcu miasta czy też jeździć na kurs stacjonarny. Jedni widzą w tym plusy, drudzy minusy. Prawda zawsze leży pośrodku. Mimo tego, że coś z naszego planu dnia wypada lub przybiera inną formę, nie znaczy, że w to miejsce nie wyskakuje nic innego. Musimy też pamiętać, że są ludzie, którzy w tych dziwnych dla nas czasach potrzebują też naszego wsparcia.

Kuj żelazo póki gorące

Musimy pamiętać o tym, że to, co zrobimy teraz, przyniesie skutki zazwyczaj za jakiś czas. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad tym, aby poszerzyć swoje horyzonty, spróbować czegoś nowego albo wejść na wyższy level, CODE:ME przygotowało dla coś, co pomoże Ci wykorzystać okazję, aby osiągnąć swój cel. Jak mówi Karolina Best, koordynatorka projektu: ,,W CODE:ME uwielbiamy dzielić się wiedzą o szeroko pojętej branży IT.  Lubimy też pomagać, więc po raz kolejny postanowiliśmy połączyć te dwie rzeczy i przygotowaliśmy cykl warsztatów i spotkań Pomagaj programującTym razem w tej nierównej walce chcielibyśmy chociaż w niewielkim stopniu wspomóc Służbę Zdrowia!’’ W ramach cyklu online będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach poświęconych tematyce GIT + CI oraz testom w Selenium. Weź w nich udział (https://app.evenea.pl/event/pomagajprogramujac/), wpłacając symboliczną cegiełkę na szpitale (https://www.siepomaga.pl/codeme), i nadrób zaległości.

Dobrze, i co dalej?

Jeżeli udział w warsztatach online to dla Ciebie za mało, albo zmotywował Cię do dalszego działania i pogłębiania wiedzy i praktyki z doświadczonym trenerem, to nie zostaje nic innego jak odwiedzenie strony https://codeme.pl/kursy/ i wybranie interesującej technologii. CODE:ME ma doświadczenie w prowadzeniu kursów zarówno z programowania i testowania, a w formie zdalnej czuje się jak ryba w wodzie. Warto tym bardziej, że ceny są bardzo atrakcyjne, a zajęcia różnią się tylko tym od kursu stacjonarnego, że jesteśmy po drugiej stronie monitora. Doświadczony ekspert w trakcie sesji na żywo prowadzi zajęcia, a także jest dostępny dla uczestników w trakcie ich trwania oraz po nich.

Wszystko fajnie, ale jak?

Kurs w formie zdalnej jest pomysłem prawie idealnym, nie trzeba nigdzie jechać, piszesz kod, siedząc wygodnie w swoim fotelu, w dodatku możesz w 100% skupić się na tym, co robisz, nie rozpraszają cię osoby dookoła, a w międzyczasie masz oko na swoje pociechy (jeżeli je masz). Zastanawiasz się dobrze, ale przecież nie wszyscy mają do tego warunki! I tutaj w grę wchodzi organizacja wspomniana na samym początku. Jeżeli dobrze zorganizujemy sobie dzień, znajdziemy też chwilę na warsztaty czy kurs. Dlaczego ta forma jest atrakcyjna? Dlatego, że do wyboru masz kurs wieczorowy, gdzie zajęcia odbywają się od 17:00 - 20:00 dwa dni w tygodniu, albo weekendowy. Możesz dowolnie dostosować odpowiadającą Ci formę do tego, jakie masz możliwości.  Dzięki ustalonemu z góry harmonogramowi nawet najmniej zdyscyplinowana osoba wpadnie w rytm regularnej nauki i w końcu skończy kurs, posiadając ogromną dawkę motywacji, umiejętności praktycznych i wiedzy ekspertów.

Podsumowując

Wiele zależy od nas samych, od tego, czy chcemy i w jakim stopniu. Wymówki zawsze się znajdą, ale jeżeli dobrze rozegramy tę potyczkę z naszym czasem, wyjdziemy na tym zwycięsko. Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie, ale nie wiesz, jaki wybrać, w którą stronę pójść – zespół CODE:ME jest zawsze do Twojej dyspozycji. Napisz do Karoliny: karolina.best@codeme.pl lub Klaudii klaudia.kaczmarczyk@codeme.pl i razem ustalcie plan działania. I pamiętajcie, pokażmy wspólnie, że razem możemy więcej, a żeby być na bieżąco śledźcie CODE:ME na Facebook’u https://www.facebook.com/FundacjaCODEME!