REKLAMA

Zbliża się Testaton2020

W dniach 23–29 marca odbędzie się druga edycja Testatonu. Siedmiodniowy maraton testowania oprogramowania to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. 2500 tysiąca osób będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych webinarach lub weekendowych warsztatach. Wydarzenie jest organizowane przez firmę Sages – wiodącą grupę szkoleniową i doradczą świadczącą usługi w zakresie IT.

Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem, swoim zasięgiem objęła ponad 30 tysięcy osób. Z racji na coraz większe zapotrzebowanie rynku na różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, a co za tym idzie konieczność ich testowania, tematyka wydarzenia cieszy się dużą popularnością. Testaton jest adresowany zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z testowaniem oprogramowania, jak i pracujących w zawodzie testera od lat.

Całe wydarzenie obejmie cykl pięciu webinarów oraz sześciu praktycznych warsztatów weekendowych. Webinaria będą odbywać się od poniedziałku 23 marca do piątku 27 marca. Może brać w nich udział każdy, bez względu na stopień zaawansowania oraz miejsca zamieszkania. Każdy z webinarów potrwa godzinę, która będzie po brzegi wypełniona wiedzą na temat testowania oprogramowania. Z racji na to, że testowanie jest obszarem bardzo rozbudowanym, składającym się z wielu zagadnień, zakres tematyczny wydarzenia jest zróżnicowany. Uczestnicy Testatonu będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat perspektyw rozwoju testera czy najczęściej popełnianych testerskich błędów.

 Weekend od 28 do 29 marca będzie z kolei po brzegi wypełniony warsztatami. W tym roku tematyka obejmować będzie takie zagadnienia, jak Data Science lub Internet Rzeczy. Nie lada gratką będą warsztaty, podczas których prowadzący pokażą na żywo jak włamać się do aplikacji, wykorzystując do tego popularne metody stosowane przez hakerów. Każdy warsztat trwa 4 godziny.

Dokładna agenda wraz z opisami webinarów i warsztatów znajduje się na stronie Testatonu.

 Testaton to wydarzenie, dzięki któremu testerzy mają szansę zaprezentować swoją wiedzę szerszej publiczności. Temat webinarium lub warsztatów mógł zgłosić każdy tester zainteresowany dzieleniem się swoim doświadczeniem z innymi. Z agendy Testatonu wynika, że na karierę w branży nowych technologii coraz częściej decyduje się płeć piękna – ponad połowę tegorocznych warsztatów i webinariów poprowadzą kobiety.

 Celem wydarzenia jest wpływ na rozwój branży testerskiej poprzez dzielenie się wiedzą na temat testowania oraz doświadczeniem w pracy testera. Prowadzący przeprowadzą uczestników przez najprostsze przypadki z codziennego życia testera, jak również pokażą rozwiązania dużych problemów, z którymi borykają się firmy wytwarzające oprogramowanie.

 Organizatorem Testatonu jest firma Sages, która działa w branży IT od 2007 roku.