REKLAMA

Zdalna Liderkonferencja

Liderkonferencja konferencja naukowa poświęcona tematyce IT, biznesu, rozwoju oraz rynku pracy
W tym roku zapraszamy na serię cotygodniowych spotkań z ekspertami ze świata IT i biznesu!

Harmonogram

7 kwietnia 2021 o godz. 19.00 – Damian Domżalski – „Dobre praktyki w programowaniu"

Omówionych zostanie kilka fajnych nawyków i dobrych praktyk, które warto wdrożyć już na samym początku programistycznej kariery – dzięki którym ułatwimy sobie codzienną prace i które pozwolą nam utrzymać wysoką jakość pisanego przez nas kodu.

14 kwietnia 2021 o godz. 19.00 – Marcin Pietrosian – „Jak robić więcej robiąc mniej, czyli automatyzacja nie tylko w IT”

Cały świat idzie w stronę, w której musimy robić coraz mniej. Ekspresy same parzą nam kawę, roboty sprzątające codziennie odkurzają nasze podłogi a niedługo samochody same będą nas woziły z punktu A do punktu B. Co możemy zrobić, aby idąc z duchem czasu, nasza codzienna praca wymagała jak najmniej pracy, żebyśmy mogli więcej czasu spędzić na rzeczach przyjemniejszych, jak zabawy z pupilami?

21 kwietnia 2021 o godz. 19.00 – Robert Kostrzewski – „Efektowny Machine Learning (prawie bez kodu)”

Jeśli nie znasz lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z Pythonem lub innymi językami programowania – ta prezentacja jest również dla ciebie. Robert podczas swojego wystąpienia postara się przekonać, że aby używać Machine Learningu, trzeba być mistrzem analizy matematycznej, statystki i Pythona. Choć jest to rekomendowana ścieżka, nasz prelegent proponuje, aby tym razem pójść na skróty. 

W trakcie prelekcji dowiecie się, jak przy pomocą dużej determinacji, lecz małej wiedzy o języku Python, stworzyć:

  • w pełni funkcjonalnego chatbota 
  • głosowy avatar konwersujący z użytkownikiem w języku polskim 
  • system rozpoznający czy na obrazie wejściowym macha kotek czy piesek 
  • system analizy składniowej artykułów z Twittera

27 kwietnia 2021 o godz. 19.00- Michał Ciesielski – „Feature Leading – czyli Atlassianowy sposób na prowadzenie projektów”.

Kiedy trafiacie do pierwszej pracy, szybko okazuje się, że rzeczywistość wygląda całkiem inaczej niż to, co wyobrażaliście sobie na studiach. Systemy, które budujecie, są używane przez setki klientów, którzy robią wszystko, żeby korzystać z nich w sposób, którego nigdy byście nie przewidzieli. Wprowadzanie nowych funkcjonalności tak, żeby rzeczywiście rozwiązywać problemy, a nie tylko dodawać kolejne ekrany w aplikacji, okazuje się dużo trudniejszym zadaniem, niż byście przewidywali. Postaram się przybliżyć, jak robimy to w Atlassianie, pracując przy produktach takich jak Jira – od pomysłu przez projekt i wykonanie aż do mierzenia sukcesu.

Prelekcje będą transmitowane na naszym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/391304372437675