REKLAMA

18 sesja linuksowa

Sesja linuksowa to największa w Polsce darmowa konferencja poświęcona rozwiązaniom Open Source oraz najnowszym trendom w systemach rodziny GNU/Linux organizowana przez studentów z Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego (https://www.facebook.com/ASI.PWr)

Po raz osiemnasty Sesja Linuksowa zgromadzi setki ekspertów oraz pasjonatów technologii. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2024 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Sesja Linuksowa ma na celu zbliżenie developerów, zwykłych użytkowników jak i firmy działające w Open Source oraz promowanie nowych technologii w FOSS. Konferencja stwarza doskonałe możliwości do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych oraz podnoszenia świadomości marki wśród entuzjastów z różnych sektorów IT.

Przez dwa dni odbędą się prelekcje programistów i kontrybutorów FOSS, które pokrywają tematykę najnowszych trendów. Między innymi:

  1. eBPF w Linuxie: Filip Dorosz z OVHcloud pokaże, jak badanie wydajności może zmienić Twoje postrzeganie systemów.
  2. Jak napisałem sobie komputer?: Odkryj tajniki tworzenia własnych komputerów z Piotrem Węgrzynem.
  3. Multimedia in Fedora: Dominik Mierzejewski przedstawi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość multimediów w Fedora.
  4. Sekrety wydajności Linuxa z Antmicro: Poznaj z Krzysztofem Biegańskim techniki analizy i benchmarkingu, aby skutecznie identyfikować i rozwiązywać problemy.

Oraz wiele więcej, w tym prelekcje na temat uwierzytelniania sprzętowego, statystycznej kompresji danych oraz zarządzania termicznego w jądrze Linuksa. Pełna agenda jest dostępna na stronie https://sesja.linuksowa.pl/

Wydarzenie jest bezpłatne, a darmowe bilety można odebrać na https://app.evenea.pl/event/18-sesja-linuksowa/

Dla osób nie mogących uczestniczyć osobiście, będzie dostępny steram. Więcej informacji na temat transmisji znajdzie się na stronie bezpośrednio przed konferencją.