REKLAMA

Akademia 3,0 – apki.org

Rusza innowacyjny projekt Fundacji Media 3.0 „Akademia 3,0 - apki.org”. 16 szkół z całej Polski wyłonionych w drodze ogólnopolskiej rekrutacji weźmie udział w Akademii 3.0., podczas której uczniowie pod okiem specjalnie przeszkolonych Edukatorów będą uczyć się programowania oraz wezmą udział w konkursie na najlepszą aplikację.

Akademia 3.0. jest projektem skierowanym do młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami ICT oraz tworzeniem aplikacji. Uczestnictwo w projekcie stwarza unikalną szansę na poszerzenie kompetencji z zakresu programowania zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dzięki wiedzy zdobytej w szkolnych klubach Lab 3.0. uczniowie będą mieli szansę wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, tworząc aplikacje konkursowe. Oprócz szkoleń uczniowie będą mieć również możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z innymi uczestnikami z całej Polski za pośrednictwem platformy apki.org.

apki_grafika_230

Projekt apki.org jest odpowiedzią na rosnącą rolę nowych technologii w świecie. Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu młodych ludzi, zainteresowanie i zwiększenie kompetencji cyfrowych w zakresie programowania zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Znajomość podstaw programowania zaczyna być kluczową kompetencją również w zawodach niezwiązanych bezpośrednio z informatyką. Brak wiedzy w tym zakresie powoli staje się nowym analfabetyzmem – mówi Beata Matuszek, koordynatorka projektu „Akademia 3.0 –apki.org

Apki.org to pierwszy w Polsce otwarty portal e-learningowy skierowany do młodzieży i kadry edukacyjnej, ale także do wszystkich zainteresowanych kształceniem z zakresu programowania. W grudniu 2015 r. Fundacja Media 3.0. udostępni bezpłatny e-podręcznik do nauki programowania.

Projekt jest organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania EU CodeWeek.

Więcej informacji: Fundacja Media 3.0, Facebook lub pod adresem: apki@media30.pl.

 logo_fundacja