REKLAMA

Akademia C/C++

Praca z systemami czasu rzeczywistego, obliczenia wysokiej wydajności, metody numeryczne i  programowanie równoległe jest tym, co przekonuje deweloperów do programowania w C/C++. Rusza pierwsza z cyklu Akademia C/C++, bezpłatna szkoła programowania dla amatorów kodowania „bez trzymanki”. C\C++ to język pozwalający na osiągnięcie maksymalnych wyników wydajności dzięki bezpośrednim mechanizmom zarządzania pamięcią oraz niskopoziomowym operacjom, które zapewnia. – przekonuje Kamil, software developer w Motorola Solutions. Nabór do Akademii C/C++ potrwa do 27 stycznia.

Każdy język programowania ma przynajmniej 5 zalet, na które zwykle przypada także i 5 wad.  C/C++ mimo, iż powstał niemal trzy dekady temu - jest ciągle rozwijany i  wciąż należy do grona najpopularniejszych języków programowania ogólnego przeznaczenia. Miłośników JAVY czy C# trudno przekonać do pracy w C/C++, warto jednak wspomnieć o tym, że jego niskopoziomowe mechanizmy pozwalają na pisanie niezwykle wydajnych systemów czasu rzeczywistego.  Praca z kodem wymaga większego wkładu, jednak zwielokrotnia wydajność sprzętu. C/C++ pozwala na pracę urządzenia w trybie real time wszędzie tam, gdzie liczy się czas: w symulacjach crash testów, sterownikach sprzętowych, konsolach do gier.– mówi Kamil, developer  C/C++ z wieloletnim doświadczeniem.

18 lutego rusza pierwszy cykl Akademii C/C++ dla wszystkich, którzy poszerzyć chcą swoją wiedzę na temat programowania. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w trybie weekendowym: 4 soboty i niedziele.  Wykładowcy z AGH w asyście programistów z Motorola Solutions zapoznają uczestników z aspektami programowania proceduralnego, obiektowego, z wybranymi zagadnieniami  algorytmów i struktur danych, a także z podstaw programowania współbieżnego i systemów czasu rzeczywistego. Spotkania uzupełnione zostaną piątkowymi wprowadzeniami do zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania w zespołach SCRUM i Kanban, do pracy z kodem źródłowym w systemach kontroli wersji, tworzenia Unit Testów i innych.  Zgłoszenia zbierane będą od 12 do 27 stycznia. Aplikacje wysłać należy na adres AKADEMIA@motorolasolutions.com w postaci CV i listu motywacyjnego. Zaproszenie swoje kierujemy do osób, które ukończyły studia wyższe o dowolnym kierunku, znają język angielski i posiadają podstawową znajomość  C/C++, która sprawdzona zostanie krótkim testem”. - mówi Michał Kołtowski, organizator  Akademii C/C++ z Motorola Solutions. „Oprócz solidnej dawki wiedzy i pracy zespołowej przewidujemy także dla wybranych osób ciekawe oferty zatrudnienia w naszym zespole. Mamy nadzieję, że kurs zmotywuje do otwarcia się na nowe doświadczenia.– dodaje twórca Akademii z Motorola Solutions, lidera rozwiązań telekomunikacyjnych dla służb ratunkowych.

 Znając JAVE czy C# z pewnością łatwiej będzie pisać także w C/C++. Jednak w poznaniu podstaw pomocne mogą być także takie publikacje jak Symfonia C/C++ czy Thinking in C++ - bardzo treściwa pozycja. – mówi jeden z deweloperów C/C++. Akademia przygotowała zajęcia przede wszystkim dla osób znających podstawy programowania z własnej pracy zawodowej lub kursu na studiach. Oczekujemy znajomości podstawowych zagadnień: rozróżnienia pomiędzy kodem źródłowym i wykonywalnym, procesów kompilacji i linkowania, zmiennych, funkcji, podstawowych komend preprocesora, typów wbudowania, instrukcji sterujące i podstawowych struktur danych. – uzupełnia organizator.

C++ to w pełni obiektowy język, w którym napisano mnóstwo systemów wbudowanych, dlatego wciąż jest jednym z najlepiej prognozowanych języków. Obecny rozwój wielu produktów bazujących na technologii „real time” z pewnością wpłynie na wzmożone zainteresowanie nim. „Nauka C/C++ jest dobrym wyborem w długoterminowej perspektywie” – potwierdza koder z Motorola Solutions. Na potwierdzenie warto przytoczyć ubiegłoroczne dane na temat zarobków programistów tej dziedziny. Według raportu płacowego Sedlak&Sedlak co drugi programista C/C++ otrzymuje pensję od 4 576 PLN do 9 100 PLN brutto, 25% z badanych zarabia powyżej 9100 zł.

Zasady udziału w Akademii C/C++ dostępne są na profilu FB Motorola Solutions:

https://www.facebook.com/notes/motorola-solutions-polska/akademia-cc/1053987274707146

do promocji mało tekstu fb