REKLAMA

Białystok wielu kultur. Programistok wielu technologii.

Co łączy historyczną wielokulturowość Białegostoku z programowaniem? Jak wygląda wschodnia fantazja w „sztywnym” świecie programistów? Czy da się namówić kogoś do włożenia swetra, który skrytykowałaby każda modowa blogerka?
Odpowiedź jest jedna. Programistok!

Konferencja Programistok, to wydarzenie kierowane do programistów z różnych technologii. To konferencja IT organizowana „ponad podziałami” przez grupy entuzjastów różnych języków programowania. Od społeczności dla społeczności. Bez zbędnych antagonizmów. C#, Ruby, Python, JavaScript, QA, Mobile, Data Science! Wszystko co na co dzień różni te technologie, w dniu konferencji staję się tym co łączy i jednoczy. Interdyscyplinarne tematy, dzielenie się wiedzą, przenikanie najlepszych praktyk z jednego świata do drugiego aż wreszcie integracja firm i lokalnej społeczności. Kiedyś różnorodność tego miasta określały liczne narodowości, dzisiaj to mieszanka wielu technologii.

Podczas konferencji na scenie zobaczymy między innymi Gynvaela Coldwinda, autora popularnej bestselerowej książki "Zrozumieć Programowanie", Barbarę Fusińską zafascynowaną językiem R, Michała Szcepaniaka, Michała Taszyckiego, który wskrzesza miłość do Commodore 64, Łukasza Szydło oraz Marcina Grzywaczewskiego autora książki „Rails meets React.js”! Na uczestników poza dawką solidnej wiedzy będą czekały także liczne inne atrakcje.

W tym roku odbędzie się już druga edycja konferencji! Spytasz pewnie czy w tamtym roku była dobra zabawa? Tak! Była! Jeśli jeszcze masz wątpliwości, przeczytaj prawdziwe opinie uczestników, te pozytywne i te krytyczne, bez retuszu i upiększania. Organizatorzy otwarcie przyznają, że z krytyki wyciągnęli wnioski, a pochwały ich zmobilizowały, aby w tym roku było jeszcze lepiej. A będzie! 😉

link: http://programistok.org/

https://www.facebook.com/programistok

https://twitter.com/programistok

https://www.youtube.com/user/programistok

grafika reklamowa