REKLAMA

Programista 12/2016 (55) – styczeń/luty 2017 – Co w pamięci .NET piszczy

Programiści i programistki .NET muszą dobrze poruszać się w temacie podstawowych bibliotek i składni języka C# (bądź innego przez siebie wybranego dostępnego na platformie .NET). To podstawa i nasz „chleb powszedni”. Z wiekiem, czy – jak kto woli – z doświadczeniem, przychodzi jednak często refleksja, że warto wiedzieć więcej. Jeśli ciekawią Was trochę wnętrza CLR (ang. Common Language Runtime), zapraszamy do lektury. Uchylimy rąbka tajemnicy, jak .NET zarządza pamięcią.

Zagadnienia poruszane w tym artykule:

  • Odmiany .NET;
  • Po co nam właściwie automatyczne zarządzanie pamięcią? Co jest złego w ręcznym zarządzaniu?
  • W głąb pamięci: Stos; Sterta;
  • Widok z lotu ptaka;
  • Struktura sterty: Rozmiar; Czas życia; Typ;
  • Wartość i referencja.

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Programista" nr 55. Jest to wydanie styczeń / luty. Szczegółowy spis treści tego wydania: http://programistamag.pl/programista-12-2016-55/

Autorem artykułu jest Konrad Kokosa. Od 5 lat rozwiązuje problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET, przyspieszając aplikacje webowe, m.in. systemów bankowych w banku Millennium, gdzie obecnie pracuje. Blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa), gdzie można znaleźć więcej informacji na wspomniane tematy. Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions.

>>FRAGMENT TEGO ARTYKUŁU DO POBRANIA<<