REKLAMA

Dwudniowe nurkowanie w kodzie!

15 listopada Wrocław, po raz trzeci zmieni się w europejską stolicę IT – wszystko za sprawą konferencji programistycznej code::dive organizowanej przez Nokię. W tym roku stolicę Dolnego Śląska odwiedzą takie gwiazdy jak: Chandler Carruth, główny architekt C++ i LLVM w firmie Google; Sean Parent, naukowiec i architekt oprogramowania w firmie Adobe oraz znany z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z kompilatorami C++, Michael Wong.

Po sukcesie dwóch poprzednich edycji konferencji, ze względu na ogromne zainteresowanie, organizatorzy zdecydowali się tym razem na dwudniową imprezę. Agenda trzeciego code::dive zawiera 40 różnych sesji, przeprowadzonych w sumie przez 35 prelegentów.

Podobnie jak w poprzednich latach, Ci którzy nie będą w stanie zarejestrować się na konferencję, będą mogli obejrzeć relację na żywo.

Pragniemy, żeby nasza konferencja na stałe zapisała się w światowych kalendarzach IT, i patrząc na zainteresowanie chyba udało się to osiągnąć. Tylko w zeszłym roku mieliśmy okazję gościć tak znane osobistości ze świata C++ jak: Andrei Alexandrescu, Dan Sacks, Ulrich Drepper, ponadto w pierwszej edycji pojawili się Scott Meyers, Venkat Subramaniam. Nie pozostajemy również obojętni wobec wszystkich lokalnych gwiazd i zachęcamy je do uczestnictwa w konferencji, budując „Poland’s IT hub”. Jesteśmy dumni, że Nokia Wrocław, kreuje przyszłość lokalnego rynku IT i dlatego w tym roku chcemy wszystkim zaoferować jeszcze więcej” – mówi Konrad Fuławka, główny organizator code::dive.

code::dive, to konferencja stworzona dla entuzjastów programowania przez czynnych programistów, dlatego całość jest mocno osadzona w realiach jakie stawia biznes IT. Idalny balans pomiędzy praktyką i teorią. Zawsze poruszane są tematy, które są ważne dla wytwarzania, jak również dla zarządzania wytwarzaniem oprogramowania. Co roku także przedstawia narzędzia, języki oraz metody tworzenia oprogramowania. Trzecia edycja podobnie jak poprzednie skupia się głównie na nowatorskim wykorzystaniu i nowinkach dotyczących języka C++.

cd16

Jednak konferencja to nie tylko miejsce i uczestnicy, to przede wszystkim wspaniale przygotowany program. code::dive stawia na merytorykę, stąd podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy zaprosili do wygłoszenia wykładów światowej klasy prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniami z zakresu oprogramowania. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Sean Parent, który podzieli się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat pisania „lepszego kodu”. Nazwiska pozostałych 34 speakerów są już dostępne na stronie. Zaś profil konferencji na Facebooku publikuje ważne informacje i ciekawostki odnośnie konferencji. Na code::dive zaprezentują się również pracownicy centrum rozwoju oprogramowania Nokia. Dodatkowo organizatorzy postanowili dać szansę wystąpienia programistom nie związanym na co dzień z firmą – przykładem może być Andrzej Krzemieński, znany polski bloger opisujący tematykę programowania.

Na sam koniec warto dodać, że code::dive jest dla wszystkich w pełni darmowy, co jest ewenementem na skalę światową. Podobne imprezy tego typu z uboższym programem są nie rzadko biletowane na poziomie kilkuset euro! Nokia trzeci raz bezkosztowo zaprasza wszystkich chętnych do Wrocławia. Wystarczy tylko zgłosić chęć swojego udziału na stronie codedive.pl, rejestracja rusza dokładnie 30 września. Na stronie znajduje się również pełna agenda wraz z opisami poszczególnych prelegentów. Zasada udziału w konferencji jest jedna – kto pierwszy ten lepszy! A śpieszyć się trzeba, gdyż w ubiegłym roku w niecałe trzy godziny od uruchomienia rejestracji zapisało się ponad 900 osób!