REKLAMA

Europejski hackathon w celu zwalczania dezinformacji

Międzynarodowa organizacja technologiczna SocialBoost i Impact Tech Accelerator 1991 rozpoczynają 1991 Hackathon: Media, trzydniowe wydarzenie skupiające się na identyfikowaniu cyfrowych rozwiązań do zwalczania dezinformacji, analizowania danych dla mediów i rozwijania higieny cybernetycznej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 stycznia 2023 r. w Kampusie Google w Warszawie oraz online. Hackathon poprzedzi pre-event i konferencja. Wydarzenia zgromadzą specjalistów z VoxСheck, AIN.UA i innych ekspertów w dziedzinie mediów i cyfryzacji, aby podzielić się najbardziej bolesnymi problemami związanymi z dezinformacją. NATO jest partnerem w hackathonie.

Przy wsparciu międzynarodowych darczyńców, korporacji technologicznych i rządów zwycięskie projekty będą dalej rozwijane i otrzymają profesjonalne wsparcie mentorskie przez miesiąc po hackathonie. Obejmuje to dostęp do sieci start-upów, inwestorów i ekspertów 1991, indywidualne spotkania i konsultacje oraz wsparcie techniczne. Najlepsze zespoły będą miały również możliwość pracy z czołowymi specjalistami w tej dziedzinie i otrzymywania korzyści od partnerów technologicznych.

Ponadto wiodący panel mówców podczas hackathonu ogłosi uruchomienie Europejskiej ukraińskiej sieci cyfrowej, mającej na celu zjednoczenie wszystkich profesjonalistów z branży technologicznej i Ukraińców mieszkających obecnie w Unii Europejskiej.

Dlaczego to jest ważne

Inwazja Rosji na Ukrainę na pełną skalę naruszyła granice państwowe i informacyjne kraju, przebijając się przez krajowy i światowy krajobraz medialny agresywną bronią propagandową. Oprócz ochrony suwerenności państwowej Ukraińcy na całym świecie i mieszkańcy krajów europejskich, które wspierają Ukrainę, są zmuszeni bronić się przed dezinformacją i propagandą.

1991 Hackathon: Media to międzynarodowa okazja otwarta dla CSO, firm technologicznych, start-upów, rządów i profesjonalistów z branży medialnej. Głównym celem hackathonu jest rozwój produktów cyfrowych i technologicznych, które mogą być dalej wykorzystywane przez rząd, media, społeczeństwo, organizacje komercyjne, firmy zajmujące się nowymi technologiami i ogół społeczeństwa do konsumowania, przetwarzania, przesyłania i tworzenia informacji zgodnie jako uczciwego produktu.

Format i szczegóły

Zaawansowani technologicznie Ukraińcy z całego świata oraz mieszkańcy krajów europejskich wspierających Ukrainę są zaproszeni do wspólnego udziału w hackathonie, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, przyczynić się do rozwiązywania globalnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem informacji oraz współpracować z wiodącymi ekspertami i specjalistami z sektora rządowego, rynkowego i społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy uczestników do rozwiązywania wyzwań w następujących obszarach:

  • Algorytmy i narzędzia automatyzacji
  • Wiadomości w czasie rzeczywistym i monitorowanie danych
  • Edukacja użytkowników
  • Komunikacja strategiczna
  • Otwarte dane i przejrzystość
  • Big Tech i odpowiedzialna reklama

1991 Hackathon: Media wzmocnią pozycję tych, którzy chcą wywrzeć wpływ i przyczynić się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Kryteriami oceny są aktualność, innowacyjność, potencjał komercyjny, prezentacja i możliwości wdrożeniowe.

Uczestnictwo jest za darmo. Rejestracja mentorów i uczestników jest otwarta na stronie do 20 stycznia 2023 r. Więcej informacji na stronie.

Facebook: https://www.facebook.com/events/970431063934161/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/events/1991hackathon-media7006621845424586752/

Partnerami są: GovTech Polska, Fundacja Moje Państwo, Google for startups Campus, Centrum komunikacji strategicznej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.