REKLAMA

Game Jam Rzeszów 2018!

PrimeBit Games S.A., rzeszowska firma branży IT działająca od 2014 roku, produkująca oprogramowanie dla firm oraz gry wideo, o zasięgu globalnym, zaprasza do społeczno-rozwojowej inicjatywy, jaką jest „Game Jam Rzeszów”.

„Game Jam Rzeszów” jest skierowany jest do informatyków, programistów, studentów informatyki oraz osób związanych z rozwojem szeroko pojętego oprogramowania, a w szczególności do grafików, twórców interfejsów, oraz ludzi związanych z branżą programistyczną. To coroczny, ogólnopolski maraton programistyczny, którego cechą charakterystyczną jest drużynowe programowanie gry w jednym miejscu przez 24 godziny bez przerwy! Celem zawodów jest stworzenie prototypu programu, który mógłby zaistnieć jako gra.

„Game Jam Rzeszów” jest jedynym takim wydarzeniem programistycznym w Polsce Wschodniej. Wywodzi się z poprzednich edycji hackathonów, które odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz firmy Microsoft Polska. Wydarzenie to, było szeroko opisywane w mediach, zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich.
W pierwszej edycji „Hackathonu Rzeszów” wzięło udział 150 osób, a w drugiej już ponad 160 uczestników z całej Polski! Tegoroczna edycja organizowana jest przez rzeszowską firmę PrimeBit Games S.A.

„Game Jam Rzeszów” jest doskonałą okazją, aby zaprezentować swoje umiejętności, wykorzystać swoją pomysłowość i zmierzyć się z pracą pod presją czasu. Wydarzenie to, wspiera także kreatywne myślenie oraz pomaga w tworzeniu ciekawych gier nie tylko przez mieszkańców Rzeszowa, ale również całej Polski, z możliwością światowej dystrybucji. W celu realizacji tegorocznego wyzwania tuż przed rozpoczęciem „Game Jam Rzeszów” zostanie ujawniona tematyka przewodnia gry.

Tegoroczna edycja „Game Jam Rzeszów” odbędzie się w budynku Aeropolis – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce koło Rzeszowa, w dniach 22-23 czerwca 2018 roku.

W ramach projektu powstała także strona internetowa: http://gamejam.pl/

oraz fanpage na portalu Facebook: http://www.facebook.com/GameJamRzeszow.