REKLAMA

Godot Engine – silnik gier 2D i 3D

Tematyka tworzenia gier była zawsze popularna wśród programistów, a w ostatnim czasie dzięki ogromniej popularności takich silników jak Unreal Engine czy Unity nowości z tej dziedziny pojawiają się niemal każdego dnia. Popularność tej tematyki powoduje, że pojawia się wiele różnych silników gier, również całkowicie darmowych. Jednym z nich jest Godot Engine.

Godot to projekt OpenSource, opublikowany na zasadach bardzo liberalnej licencji MIT. Ojcem projektu Godot jest studio „Okam Studio”. Jednakże nie tylko licencja stanowi zaletę tego silnika, ale także oferowane możliwości. Warto, szczególnie jeśli interesują nas zagadnienia tworzenia gier komputerowych, sprawdzić jego możliwości. Choćby dlatego, że Godot dostępny jest na trzy główne platformy, tj. Windows, Mac OS oraz Linux, więc każdy z użytkowników tych systemów może na własnej platformie rozpocząć poznawanie możliwości systemu Godot. Naturalnie utworzone projekty możemy uruchamiać na platformach mobilnych, jak Android, BlackBerry, a także HTML5(...)

Zagadnienia poruszane w tym artykule:

  • Instalacja Godota
  • Kompilacja Godot Engine
  • Krótko o strukturze GodotEngine
  • Pierwsza aplikacja
  • Cieniowanie duchów
  • Drugi przykład – prototyp flippera
  • Skrypty sterujące

Artykuł pochodzi z magazynu "Programista" nr 42 (11/2015). Spis treści tego wydania: http://programistamag.pl/programista-11-2015-42/

Autorem artykułu jest Marek Sawerwain, pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, na co dzień zajmuje się teorią kwantowych języków programowania oraz obliczeń kwantowych, a także tworzeniem oprogramowania dla systemów Windows oraz Linux. Zainteresowania: teoria języków programowania oraz dobra literatura.

>>POBIERZ FRAGMENT TEGO ARTYKUŁU<<

godot