REKLAMA

Google Cloud Days – konferencja o bezpieczeństwie, AI i automatyzacji pracy w chmurze

Google Cloud Days to charytatywna konferencja budowana na praktycznym podejściu do chmury. Jej organizatorem jest partner Google Cloud – firma FOTC.

Przez dwa dni warszawska siedziba Google (Warsaw HUB) stanie się miejscem wymiany myśli – dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami na temat analityki danych, automatyzacji pracy w chmurze, modernizacji infrastruktury chmurowej oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa firmowych danych. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przekazany zostanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Znane marki dzielą się wiedzą o chmurze

Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z takich firm jak: Żabka, Yggdrasil, Oferteo, LPP, Shoper czy Google Cloud.

Konferencja została podzielona na trzy bloki tematyczne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w ścieżkach przeznaczonych dla przedsiębiorców oraz dla specjalistów IT.

W ramach ścieżki Security & Collaboration poruszone zostaną tematy istotne dla osób zainteresowanych obszarem Google Workspace. Wystąpienia ekspertów będą poświęcone m.in. bezpieczeństwu czy automatyzacji codziennej pracy w aplikacjach Google. Nie zabraknie przykładów z życia firm, które korzystają z rozwiązań Google Workspace od lat i mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Ścieżka Security & Infrastructure pozwoli uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu zapobiegania cyberatakom w chmurze, zapewnienia cyfrowego bezpieczeństwa firmowych danych czy modernizacji środowiska chmurowego. Blok prezentacji przeznaczony będzie m.in. dla managerów działów technicznych, administratorów IT i specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Data & AI to ścieżka przepełniona informacjami o innowacyjnych rozwiązaniach, które już niedługo zrewolucjonizują pracę w chmurze. Wykłady dotyczyć będą m.in. analityki danych w chmurze, generatywnej sztucznej inteligencji oraz tego, jak zadbać o doświadczenia klientów i wykorzystać w 100% potencjał dostępu do ogromnej ilości danych.

Warsztaty o bezpieczeństwie, automatyzacji i AI w mniejszych grupach

Podczas Google Cloud Days nie zabraknie też zajęć praktycznych. Odbędą się one w formie dwugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z FOTC oraz Google Cloud.

Podczas pierwszej ścieżki warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję poznać aplikacje Google Workspace od strony biznesowej oraz przyjrzeć się ich najpopularniejszym funkcjom, przydatnym w codziennej pracy firm. Warsztat pozwoli im dowiedzieć się, jak aplikacje Google – od Gmaila, przez Arkusze, po Dysk – wspierają na co dzień pracę w zespole i pomagają znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa danych. W ramach tej ściezki nie zabraknie też warsztatu na temat AppSheet – rozwiązania, dzięki któremu można tworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje bez użycia kodu. Podczas warsztatu uczestnicy krok po kroku przejdą przez najważniejsze funkcje narzędzia. Dowiedzą się też, jak bez specjalistycznej wiedzy programistycznej mogą samodzielnie  zrobić aplikację, która zautomatyzuje procesy w ich firmie.

Druga ścieżka warsztatów będzie obfitowała w wiedzę techniczną dotyczącą chmury Google. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa wdrożonych w firmie usług Google Cloud. Eksperci podzielą się też z nimi cennymi wskazówkami na temat cyberbezpieczeństwa. Wraz z uczestnikami, krok po kroku, przejdą przez najważniejsze funkcje środowiska Google Cloud i pokażą, na co zwrócić uwagę, aby dobrze zabezpieczyć firmowe dane. Jeden z warsztatów przybliży także zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i generatywnej AI.

Pomoc dla dzieci dotkniętych cyberprzemocą

Kupując bilet na Google Cloud Days, uczestnicy nie tylko mają okazję bliżej poznać technologie chmurowe, ale też pomóc potrzebującym.

Dochód ze sprzedaży biletów w całości przekazany zostanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Pieniądze zostaną przeznaczone na program profilaktyczny, chroniący dzieci przed uwodzeniem w sieci i promujący zasady budowania bezpiecznych relacji w Internecie. Dzięki zebranym środkom zostanie wydana książka na ten temat. Powstaną też scenariusze lekcji i pakiety edukacyjne. Wszystkie elementy będą realizowane w ramach programu Sieciaki.pl, adresowanego do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Warto dodać, że podczas dodatkowego, trzeciego dnia wydarzenia odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Weź udział w naszej konferencji i razem z nami stwórz bezpieczną przestrzeń w Internecie. Dowiedz się więcej na temat biletów: https://url.fotc.com/programistamag/gcd24

Co zyskasz, biorąc udział w Google Cloud Days?

Podczas Google Cloud Days poznasz odpowiedzi na m.in. następujące pytania:

  • Jak rozwiązania Google Cloud złagodziły największy atak DDoS w historii?
  • Jak firmie Shoper udało się zbudować efektywny ekosystem danych w Google Cloud?
  • Jak wygląda przyszłość AI w chmurze i w jaki sposób rozwiązania takie jak Gemini mogą zautomatyzować biznes?
  • Jak wykrywać, badać i zapobiegać zagrożeniom w chmurze?
  • Jak wykorzystać narzędzia BigQuery i Looker do lepszego zrozumienia klientów?
  • Jak zautomatyzować codzienną pracę i stworzyć prostą aplikację bez znajomości kodowania?
  • Jak zwiększyć produktywność i zostać mistrzem aplikacji Google?

Dowiedz się więcej na temat całego wydarzenia i sprawdź dostępność biletów. https://url.fotc.com/programistamag/gcd24

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.