REKLAMA

Hack Heroes

Już 5 października ruszy IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE. Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne.

To już 4 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja tego wydarzenia, w zeszłym roku do konkursu zgłosiło się 615 młodych osób, które pracowały nad 176 projektami. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób – mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora Konkursu.

To pierwszy i jedyny tego typu konkurs dla uczniów szkół średnich w Polsce, od pierwszych edycji objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Co roku młodzież z całego kraju zwiększa swe kompetencje cyfrowe i styka się z rozwiązywaniem problemów społecznych. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na uczniów czekają atrakcyjne nagrody. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł. Podobnie jak w ubiegłym roku przewidziano także bony prezentowe dla nauczycieli prowadzących nagrodzone zespoły.

Na czym polega hackathon online? Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października. Nawiązując do tematu przewodniego, w dniach od 5-25 października uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł – wyjaśnia Łukasz Żyła.

Zarejestrować swoją drużynę i znaleźć więcej informacji na temat konkursu można na stronie http://hackheroes.pl/. Zgłoszenia można przesyłać do 4 października 2019 r.