REKLAMA

Hacktoberfest 2019

Czym jest Hacktoberfest?

Projektujesz grafikę, zajmujesz się tłumaczeniami, programujesz lub potrafisz interesująco pisać? A może zwyczajnie masz trochę wolnego czasu i dużą chęć działania? Możesz rozwijać się, wykorzystując swoje talenty, odrobinę czasu i energii dla wspólnego dobra! Hacktoberfest to trwające okrągły miesiąc święto oprogramowania Open Source, podczas którego masz okazję stać się twórcą. Opiekunowie z Hackerspace pomogą każdemu z uczestników ulepszyć oprogramowanie Open Source. Dla osób, które w trakcie trwania Hacktoberfest opublikują 5 poprawek (kodu, grafiki, materiałów tekstowych) na GitHub, sponsorzy przewidzieli festiwalowe koszulki i naklejki.

Pamiętaj, że Open Source to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim społeczność, która będzie Cię wspierać i wspólnie z Tobą rozwijać fascynujące projekty.

Hacktoberfest 2019 Dzień 1 – Wprowadzenie do GitHuba dla początkujących

18:00 - 20:00 – prelekcja + warsztaty – GitHub dla początkujących

20:00 - 23:00 – integracja z członkami Hackerspace Trójmiasto

Hacktoberfest 2019 Dzień 2 – Kultura Open Source w praktyce

W sobotę zapraszamy do nas wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z Open Source, wspólnie popracować nad ciekawymi projektami i dołożyć do nich swoją cegiełkę. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie tworzył kontrybucje do wybranego projektu. W trakcie warsztatów nad uczestnikami będzie czuwać 5 mentorów z #hs3city, którzy pomogą im w razie technicznych i merytorycznych problemów. Nie obawiajcie się, czy dacie radę – po prostu wpadajcie 🙂

Program:

14:00 – otwarcie Hacktoberfest

14:15 - 16:00 – warsztaty Open Source

16:00 - 16:30 – pizza

16:30 - 19:00 – kontynuacja warsztatów

19:00 - 23:00 – integracja z uczestnikami warsztatów i członkami Hackerspace Trójmiasto

https://hacktoberfest.digitalocean.com/

 

.