REKLAMA

II Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

W dniach 7-23 października odbędzie się II Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackthon Hack Heroes dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości 6000 zł.

To druga edycja konkursu organizowana w ramach Tygodnia Kodowania przez Fundację Media 3.0 w partnerstwie z SAP SE. - Celem konkursu jest promowanie nauki programowania wśród uczniów, a także stworzenie im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej. Dzięki wsparciu merytorycznemu programistów Fundacji oraz partnera strategicznego konkursu, firmy SAP SE, te pomysły mają szansę się rozwijać również po zakończeniu konkursu – mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Na zwycięzców czeka pula nagród o łącznej wartości 6000 zł.

Podczas trwania tegorocznego Tygodnia Kodowania od 7 do 23 października szkolne lub międzyszkolne zespoły będą mogły przygotowywać swoje programistyczne projekty przy wsparciu mentorów Fundacji, po czym zostaną one poddane ocenie profesjonalnego jury oraz głosowaniu internautów. Temat przewodni tegorocznych zmagań zostanie podany 7 października o godzinie 7.00 na stronie www.hackheroes.pl

W ubiegłym roku tematem przewodnim było Smart City, czyli rozwiązania technologiczne dla e-miasta, które miały przyczynić się do tego, żeby w naszych miastach jeszcze lepiej się żyło. - W tym roku również wymyśliliśmy dla uczestników hackathonu ciekawy temat przewodni. Możemy tylko uchylić rąbka tajemnicy, że będzie dotyczył rozrywki i czasu wolnego – mówi Bata Matuszek.

Wszystkie informacje o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie konkursu http://hackheroes.pl/. Informacji o konkursie udziela również Beata Matuszek (tel. 728 337 310, e-mail: b.matuszek@media30.pl).