Podczas pierwszego spotkania z Pythonem zwykle poznaje się jego wbudowany interpreter. Niestety powłoka ta jest mało przyjazna zarówno dla nowicjuszy, jak i dla wymagających użytkowników. W artykule przedstawione zostało rozwiązanie tego problemu – interaktywna konsola IPython. Opisano najciekawsze, ułatwiające pracę funkcjonalności, a także procesy instalacji oraz konfiguracji. Wspomniano o IPython Notebooku, czyli projekcie Jupyter, oraz o alternatywach dla IPythona, również w innych językach.
Zagadnienia poruszane w tym artykule:
Artykuł znajduje się w miesięczniku "Programista" nr 09/2016 (52). Szczegółowy spis treści tego wydania: https://programistamag.pl/programista-09-2016-52/. Jest to wydanie październikowo-listopadowe.
Autorem artykułu jest Dominik Czarnota, student AGH, programista Pythona, C++ oraz C#, obecnie zawodowo zajmuje się testami penetracyjnymi oraz szkoleniami z bezpieczeństwa web aplikacji. Aktywny członek koła naukowego Kernel - organizuje wspólne rozwiązywanie zadań crackme, a dawniej warsztaty z C++ i Pythona. Interesuje się szczególnie inżynierią wsteczną i bezpieczeństwem IT. Hobbystycznie bierze udział w rozgrywkach CTF z drużyną Just Hit the Core.