REKLAMA

Jak zacząć karierę jako Python Developer?

Python to jeden z najpopularniejszych języków programowania, który z jednej strony jest dość prosty, z drugiej ma wszechstronne zastosowanie. Z tego powodu cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w branży IT, jak i wśród firm działających w tym sektorze. Jak zacząć pracować jako Python Developer? Podpowiadamy.

Język Python – co warto wiedzieć?

Python to język programowania, który powstał w 1991 roku. Jego założeniem było zastąpienie języka ABC. Zaliczany jest do języków programowania wysokiego poziomu, a więc jego składnia, kod źródłowy czy słowa kluczowe są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo można było je zrozumieć. 

Ze względu na to, że Python ma prostą składnię, przyjęło się, że jest dobrym wyborem dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z IT. Dzięki temu, że jest uniwersalny, może być wykorzystany na przykład do tworzenia aplikacji webowych, ale również w analizie danych czy machine learningu. Właśnie dlatego kurs Python Developer dostępny na: https://futurecollars.com/kursy/python-developer/ wybiera tak wiele osób, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i rozpocząć pracę w IT.

Python Developer – wymagania

Osoby, które chciałyby zacząć pracę jako Python Developer, muszą liczyć się z koniecznością spełnienia szeregu wymagań, nawet jeżeli będą aplikowały na stanowisko juniorskie. Od takich specjalistów wymagana jest bardzo dobra znajomość angielskiego, na poziomie minimum B2. Podstawą jest również umiejętność programowania w Pythonie. Od kandydatów wymagane są też wiadomości w zakresie SQL, HTML czy JavaScript, a także znajomość podstawowych narzędzi i pojęć.

Od programisty Python Developer wymaga się znajomości programowania obiektowego, a więc pojęć dziedziczenia, polimorfizmu czy kompozycji. Do testowania taki specjalista powinien wykorzystywać frameworki unittest i pytest oraz korzystać z mocków. Musi znać również PEP-8, czyli wytyczne pisania czytelnego kodu i umieć wyszukiwać wyrazy w Google czy StackOverflow.

Pierwsza praca jako Python Developer

Osoby, które chciałyby zacząć pracować jako Pyton Developer, zazwyczaj muszą spełniać wyżej wymienione wymagania, chociaż czasami, zwłaszcza w przypadku stażu od potencjalnych kandydatów nie oczekuje się tak wielu umiejętności. Muszą oni jednak znać angielski i język programowania Python. 

Pracę w branży IT można rozpocząć po studiach lub po specjalistycznych kursach. Tę drugą opcję wybiera coraz więcej osób, ponieważ trwające 14 tygodni zajęcia z doświadczonym mentorem nierzadko dostarczają znacznie większej dawki wiedzy niż kilkuletnie studia. Dodatkowo po ukończeniu takiego kursu kursanci otrzymują nie tylko certyfikat potwierdzający ich umiejętności, ale mogą liczyć również na wsparcie w rekrutacji.