REKLAMA

Jakie akcesoria do xboxa warto mieć?

Miłośnicy gier, którzy posiadają xboxa, zazwyczaj w swojej kolekcji mają przynajmniej kilka różnych akcesoriów do tej konsoli. Bez wątpienia jednak wśród dodatków, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić prowadzenie wirtualnych rozgrywek, należą pady. Ich dobór powinien być uzależniony od konkretnego modelu konsoli, ale również indywidualnych preferencji użytkownika. Jednak, aby zwiększyć komfort prowadzenia rozgrywek i korzystania z tego urządzenia, warto zainteresować się też innymi akcesoriami. Jakie dodatki do xboxa warto mieć? Podpowiadamy.

Pady do xboxa

Do standardowego wyposażenia każdego xboxa zaliczane są pady. Zazwyczaj producent dołącza do tego sprzętu jeden kontroler. Żeby jednak móc cieszyć się wirtualną rozgrywką z najbliższymi, warto zaopatrzyć się w dodatkowe pady do xbox. Obecnie oferta takich produktów jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy gracz znajdzie kontroler, który będzie odpowiadał jego indywidualnym potrzebom. W sprzedaży możemy znaleźć zarówno jednobarwne xbox pady, jak i wielokolorowe modele. Poszczególne produkty różnią się między sobą jednak nie tylko designem, ale także pozostałymi elementami. Z tego powodu  niezależnie od tego czy nie podoba nam się dołączony przez producenta kontroler, czy potrzebujemy kilku sztuk tego akcesorium, możemy zaopatrzyć się w xbox pady, które będą dopasowane do naszych potrzeb.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza modele bezprzewodowe, które są według wielu użytkowników wygodniejsze od przewodowych. Dzięki nim można swobodnie poruszać się po pokoju bez obawy o wyrwanie konsoli z gniazdka czy poplątanie kabli. Jednocześnie zaawansowana bezprzewodowa technologia gwarantuje stabilne i niezawodne połączenie między kontrolerem a konsolą. Dlatego zarówno pady do xbox series s, jak i innych modeli, wyróżniają się brakiem opóźnień i ergonomią, która gwarantuje dobre dopasowanie do dłoni użytkownika.

Słuchawki i zestawy słuchawkowe do xbox

Użytkownicy konsoli xbox mogą skorzystać również z szeregu innych dodatków, takich jak na przykład słuchawki czy zestawy słuchawkowe. Zazwyczaj jednak po te akcesoria sięgają dopiero wtedy kiedy wyposażą się w ergonomiczne pady do xbox series x lub innego modelu tego urządzenia. Słuchawki z mikrofonem przydają się w wielu grach, a w sprzedaży znajdziemy zarówno wersje standardowe, jak i edycje specjalne, które są inspirowane konkretnymi produkcjami. Słuchawki są bardzo praktyczne i przydatne, zwłaszcza jeżeli zdarza nam się grać nocą, kiedy inni domownicy śpią.

Pilot Media Remote do Xbox 

Ze względu na to, że wielu użytkowników używa konsoli nie tylko do grania, ale uważa to urządzenie za prawdziwe multimedialne centrum rozgrywki domowej, warto wyposażyć się w pilot Media Remote do tej konsoli. Z jego pomocą można nie tylko grać w gry, ale również oglądać zdjęcia czy filmy, a także słuchać muzyki, czy odtwarzać programy telewizyjne. Z tego powodu dla użytkowników, którzy xboxa traktują nie tylko jako konsole do gier, ale wielofunkcyjne urządzenie, posiadanie właściwego pilota jest niemal koniecznością. Za jego pomocą można zarządzać wieloma czynnościami na konsoli, a także zmieniać kanały czy ściszać dźwięk.

Akumulator Play & Charge oraz stacja dokująca do xboxa 

Ze względu na to, że bezprzewodowe xbox pady są zasilane przy pomocy baterii, z czasem ich moc ulega wyczerpaniu. Wówczas zazwyczaj użytkownik otrzymuje stosowne powiadomienie. W takiej sytuacji baterie trzeba wymienić lub też zastosować akumulator Play & Charge, który podłączany jest do gamepada i do zasilania. Po naładowaniu można znowu korzystać w pełni bezprzewodowo z pada. Rozwiązanie to jest wygodniejsze niż standardowe akumulatorki ze względu na to, że akumulator Play & Charge można podłączyć do ładowania także w trakcie trwania gry. Kolejnym sposobem na odpowiednie naładowanie baterii jest stacja dokująca do kontrolerów. Zazwyczaj takie urządzenie umożliwiają ładowanie dwóch padów w tym samym czasie. Co więcej, ich design jest dość estetyczny, dlatego są nie tylko funkcjonalnym, ale również ozdobnym elementem.

Materiał informacyjny