REKLAMA

Konkurs programistyczny „Daj się poznać”

Wiosną odbędzie się wyjątkowy konkurs dla programistów z całej Polski. Unikatowa formuła sprawdziła się w roku 2010, wywołując niespotykane zainteresowanie środowisk programistycznych. Przez lata wielu pasjonatów oczekiwało na powtórkę tej zabawy i… w lutym startuje nabór do drugiej edycji!
 
Co to jest "Daj Się Poznać"?
 
Daj Się Poznać to ambitny konkurs programistyczny. Ma on na celu aktywizację środowisk programistycznych, zachęcając do zdobywania nowej wiedzy i dzielenia się nią. Udział w konkursie polega na rozwijaniu projektu oraz opisywaniu doświadczeń na blogu technicznym przez minimum 10 tygodni.

DSP2016-ilustracje_sqr_bloguj

Uczestnicy
 
Wielu programistów chce udzielać się w społeczności, ale brakuje im motywacji lub pomysłu. Niejednokrotnie rolę blokady odgrywa strach i wstyd przed "wychodzeniem przed szereg". Konkurs jest iskierką prowadzącą do postawienia pierwszych kroków. Uczestnicy uczą się pracy nad sobą, kodowania dla przyjemności, publicznego dzielenia efektami pracy oraz trudnej umiejętności prowadzenia bloga. Podglądając wzajemne zmagania i otrzymując komentarze tworzą coraz lepszy kod i piszą coraz ciekawsze teksty.
 
Długi czas trwania konkursu wyrabia nawyk ciągłego rozwoju i traktowania programowania jako hobby. Pomaga Uczestnikom wykorzystać początkową promocję w celu zdobycia Czytelników i zbudowania rozpoznawalności w środowisku.
 
Dodatkową motywacją są ciekawe nagrody! Start w konkursie jest wielkim krokiem i gratyfikacją samą w sobie, jednak dodatkowa motywacja nie zaszkodzi ;).
 
Konkurs zakończy się 18 czerwca Galą Finałową - konferencją zorganizowaną w siedzibie firmy Microsoft.
 
Zgłoś się i odkryj swój potencjał!
 
Poznaj szczegóły konkursu pod adresem http://dajsiepoznac.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem http://dajsiepoznac.pl/zglos.
 
Historia konkursu
 
W 2010r odbyła się pierwsza edycja konkursu. Wówczas do konkursu zgłosiło się aż 79 blogów! Wiele z blogów biorących wtedy udział w konkursie istnieje do dziś, a ich autorzy są liderami społeczności programistycznych.
 
Organizator
 
Organizatorem konkursu jest Maciej Aniserowicz - jeden z liderów polskich społeczności programistycznych, autor bloga http://devstyle.pl oraz podcasta http://devtalk.pl. Dla podkreślenia rangi wydarzenia Partnerem Strategicznym inicjatywy została firma Microsoft.

DSP2016-ilustracje_sqr_programuj