REKLAMA

Krakowski Weekend IT: Hackathon SheepYourHack i Konferencja Young Tech Festival – ruszyła rejestracja!

Kalendarzowa wiosna rozpocznie się od Krakowskiego Weekendu IT czyli Hackathonu SheepYourHack i konferencji IT - Young Tech Festival. Główną ideą wydarzeń jest rozwój postawy biznesowej wśród młodych, inspirowanie do tworzenia własnych aplikacji, rozwijania technologii lub tworzenia rozwiązań, które rozwiążą istotne problemy. Oba wydarzenia uzupełniają się w swojej formule, w obu udział jest bezpłatny – zobacz dlaczego warto do Nas dołączyć i pojawić się na WSEI Kraków w dniach 22-23 marca!

Czym jest SheepYourHack?

SheepYourHack to 24-godzinny maraton programowania, z celem ustawionym na stworzenie biznesowego MVP (działającego prototypu aplikacji), który ma szansę podbić rynek. Spokojnie, nie tylko programiści będą się dobrze bawić. Wiedza z zakresu biznesu, grafiki czy zarządzania projektami też będzie potrzebna w tworzonych Zespołach. Natomiast jeśli chodzi o programistów, to nie ograniczamy możliwości stosowanych technologii. Ważne jednak, by powstało rozwiązanie wpisujące się w obszar New Media (komunikacja i interakcja w Internecie), natomiast dokładne zadanie zostanie przedstawione Uczestnikom na inauguracji wydarzenia. Każdy będzie miał równe szanse.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

Uczestników wspierać będą doświadczeni Mentorzy, a powstałe rozwiązania zostaną zaprezentowane przed Jury, w którego skład wchodzą osoby o uznanym dorobku biznesowym. Nagrodzone zostaną min. 3 najlepsze Zespoły, dzisiaj pula nagród to już 5000 zł przy czym wciąż rozmawiamy z potencjalnymi Partnerami. Aby wziąć udział w SheepYourHack, przy rejestracji należy zaproponować rozwiązanie zadania mającego na celu pobudzenie Twojej kreatywności. Co ważne, nie musisz mieć jeszcze skompletowanego zespołu by do nas dołączyć, w trakcie hackathonu na pewno stworzysz jedyny w swoim rodzaju Zespół, przewidujemy czas na teambuilding!

Czym jest Young Tech Festival?

W sobotę 23 marca, równolegle do Hackathonu odbywać się będzie Young Tech Festival czyli czwarta już edycja corocznej konferencji IT, zainicjowanej we współpracy z Microsoft. Jest ona prowadzona przez młodych ludzi sukcesu dla entuzjastów nowych technologii. To miejsce, w którym m.in. studenci mogą zainspirować się wprost od branżowych liderów znających tajniki biznesu IT. Prelegenci konferencji mają duże doświadczenie, w tym w skali międzynarodowej, często dzielą się swoją wiedzą w Internecie lub we współpracy z branżowymi liderami na rynku.

O czym będziemy rozmawiać na Young Tech Festival?

Wielkie zapotrzebowanie na usługi programistów nie oznacza, że w IT można dostać pracę od ręki. Rekrutera, który co prawda walczy o każdego kandydata, należy przekonać, że rozmawia z właściwą osobą. Osobą z potencjałem, pewnością siebie, która wciąż rozwija swoje kompetencje.

Dlatego idea, która przyświeca każdej prelekcji brzmi „jak zacząć”.

Jak zacząć występować publicznie i nie odczuwać przy tym paraliżującego strachu? Tak, żeby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej lub spotkaniu zespołu.

Jak dobrze wybrać finansową ścieżkę? Postawić na samozatrudnienie czy jednak etat? Tak, żeby zmaksymalizować zyski.

Jak zarządzać projektami? Tak, żeby teoria przeszła w sprawną praktykę nie tylko na poziomie zawodowym, bo z czasem okazuje się, że każde zadanie w życiu jest zarządzalnym projektem.

Czym jest popularny UX i jak wejść w tę branżę? Tak, żeby stać się idealną odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku na specjalistów od technologii i designu.

A na koniec: co robić, jeśli początki okażą się trudne. Tak, żeby jak autorka bloga SowaProgramuje nie poddać się i wytrwać w pracy nad realizacją marzeń.

Dlaczego pierwszy weekend wiosny warto spędzić z nami?

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, do udziału może Cię przekonać Dawid Bartosz, który ze swoim Zespołem dwukrotnie zwyciężył w największym Hackathonie w Europie, Dawid należy do Zespołu organizacyjnego SheepYourHack:

“Zamierzamy skupić uwagę młodych ludzi nie tylko na umiejętnościach technicznych, ale i miękkich (m.in. sesje design thinking i wiele innych). Często młode osoby zbyt dosłownie traktują zasadę, że w biznesie 1% to pomysł, 99% to realizacja. Owszem w dłuższym terminie tak jest, ale nie na starcie. Chcemy zatem pokazać jak wycisnąć maksimum z tego jednego procenta.

Dlatego jeśli chodzi o SheepYourHack, hackathon zostanie poprowadzony w odświeżonej formie, względem tradycyjnych hackathonów. Stawiamy na interdyscyplinarność, chcemy uniknąć, jak wynika z mojego doświadczenia, sytuacji powszechnej na innych eventach tego typu, gdzie mentorzy pochodzą z jednego obszaru, co skutkuje dobrymi radami ale z ograniczonego zakresu. U nas Zespoły mogą liczyć na szersze, uzupełniające się wsparcie. Z tego powodu właśnie, zmieniliśmy trochę flow hackathonu - wierzymy, że spotkamy się z aprobatą uczestników i w efekcie wykreujemy nową formułę.”

Oprócz tego co powiedział Dawid, warto podkreślić, że uczestnicząc w naszych wydarzeniach wspierasz projekt Szkoła 3.0. Dzięki Tobie dzieci z trudnych środowisk będą mogły uczyć się programowania i robotyki oraz dostaną wsparcie w codziennej nauce.

Co ważne, żeby wziąć udział w konferencji YTF nie musisz uczestniczyć w Hackathonie, natomiast uczestnicząc w SheepYourHack, każda prelekcja będzie dla Ciebie dostępna. Uczestnicy konferencji będą mogli też uczestniczyć w podsumowaniu Hackathonu, gdzie zostaną zaprezentowane rezultaty 24-godzinnego maratonu tworzenia.

Brzmi sensownie prawda? Zatem, dołącz do Nas:

SheepYourHack:
Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją): https://hackathonsheepyourhack.evenea.pl

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/996615127393361/

Strona WWW: https://sheepyourhack.com/

Young Tech Festival:
Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją): https://ytf.evenea.pl

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/2242238859149179/

Strona WWW: https://ytf.wsei.edu.pl

Oba wydarzenia gościć będą na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w centrum Krakowa (Filipa 17), 5 min spacerem od dworca głównego. Zapraszamy! https://www.wsei.edu.pl/

Organizatorami Wydarzeń są:

Biuro Karier WSE: https://biurokarier.wsei.edu.pl/
Park Technologiczny WSEI: https://www.facebook.com/PTWSEI/
Szkoła Programowania WSEI: https://www.facebook.com/SzkolaProgramowaniaWSEI/

S