REKLAMA

Mozilla Developer Roadshow

23 maja w Warszawie odbędzie się Mozilla Developer Roadshow i będzie to specjalna edycja naszych regularnych spotkań Gamedev.js - tym razem prowadzona w języku angielskim. Mozilla Developer Roadshow jest organizowany wspólnie z konferencją Front-Trends.
Gdzie: Klub Medyka, Oczki 1A Warszawa

  • Kiedy: Wtorek, 23 maja, godzina 17:30-19:30
  • Wejście: bezpłatne i otwarte dla wszystkich
  • Catering: przekąski i napoje
  • Wydarzenie na Facebooku

1. Lin Clark: Wstęp do WebAssembly

WebAssembly nazywane jest przyszłością sieci, a producenci największych przeglądarek wspólnie pracują nad wcieleniem tej inicjatywy w życie – MVP pojawiło się w wielu przeglądarkach w marcu tego roku. W trakcie prezentacji dowiesz się czym jest WebAssembly i dlaczego jest takie szybkie.

2. Andrzej Mazur: Gry i zabawy z A-Frame – wirtualna rzeczywistość w sieci

Wirtualna rzeczywistość nabiera tempa, a wiele firm wypuszcza sprzęt na rynek. WebVR jest już częścią trendu, a A-Frame zapewnia łatwość użytkowania, przestrzegając zasad kodowania gamedev. Użyj prostego znacznika HTML, aby tworzyć doświadczenia VR dla wszystkich dostępnych platform i zobacz, jakie to łatwe i szybkie.

3. István Szmozsánszky: Małe gry na Mikrokontrolerach

Czy chciałeś kiedyś wrzucić grę na mikrokontroler? Nie? Najwyższa pora, żebyś uwolnił swoją wyobraźnię! A jeśli narzekasz teraz na C++… poczekaj, stara dobra JavaScript Ci pomoże.