REKLAMA

Na dobry początek… staż

Trwa rekrutacja do największego w Europie płatnego programu stażowego w branży informatycznej.

Do 23 kwietnia studenci mogą zgłaszać się do kolejnej edycji letniego stażu w Comarch. Firma informatyczna zaprasza do udziału słuchaczy co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych i pokrewnych. W tym dodatkowo został uruchomiony nowy profil dla osób, które chcą rozwijać się w branży user experience.

Staż potrwa trzy miesiące, od 1 lipca do 30 września. W ramach udziału w programie studenci otrzymają wynagrodzenie a także możliwość skorzystania z pięciu dni płatnego urlopu. Staż odbędzie się w 12 miastach w Polsce: Białymstoku, Bielsku-Białej, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

Aplikujący na staże do Comarch mają do wyboru profil programistyczny (w technologiach Java, .Net, C/C++, bazy danych oraz front-end), embedded, inżynier systemowy oraz telekomunikacja.

Firma w tym roku przygotowała także coś nowego. - Po raz pierwszy studenci mają do wyboru profil związany z Artificial Intelligence i Machine Learning. Na stażu AI/ML dowiedzą się m.in. jak tworzyć algorytmy uczenia maszynowego, analizować i modelować dane, ewaluować oraz testować przygotowane modele, a także integrować je z innymi rozwiązaniami – Paulina Bis, specjalista ds. rekrutacji i koordynator programu.

Poszukiwani są także studenci, którzy chcą rozwijać się w obszarze cyber security (testy penetracyjne, secure software development lifecycle, prace developerskie).

Design w służbie IT

Aby produkty realizowane przez programistów odpowiadały na potrzeby użytkowników końcowych, nie należy zapominać o user experience design, czyli projektowaniu produktów z uwzględnieniem potrzeb i doświadczeń użytkownika. W 2019 roku studenci zafascynowani tematyką UX również otrzymają możliwość udziału w trzymiesięcznym stażu w Comarch, podczas którego będą mogli rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze. Zadania, jakie na nich czekają, będą polegały na projektowaniu realnych produktów od strony UX/UI. Będą to np. projekty z branży finansowej, telekomunikacyjnej czy medycznej.

Osoby zainteresowane udziałem w tym programie będą musiały wykazać się umiejętnościami myślenia analitycznego, wyciągania wniosków na bazie dostarczonych danych, a także chęcią działania i „intuicją projektową” – czyli gotowością do podejmowania decyzji projektowych.

Ze stażu w Comarch najmilej wspominam ten moment, w którym przestałam myśleć, że to, co robię mnie przerasta i poczułam się w tym swobodnie i dobrze – mówi Justyna Sołtys, stażystka w 2017 roku, która obecnie pracuje jako UX Designer w firmie Comarch.

Zarówno podczas stażu, jak i pracując w Comarch czasem trzeba być wojownikiem, ale takim z sercem i z intuicją! Praca projektanta to praca na styku wielu obszarów - pracujemy z biznesem, analizą, klientem, developmentem. Poszukujemy wspólnych rozwiązań, które będą odpowiedzią na potrzeby ludzi. Dużo rozmawiamy, analizujemy, by jak najwięcej zrozumieć. Każdorazowo jest to nowe doświadczenie i ta różnorodność zapewnia nam rozwój – dodaje.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Staże odbywać się będą w 12 polskich oddziałach firmy (Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław). W zależności od miasta, studenci mają na etapie aplikowania do wyboru od 1 do 6 profili stażowych.

Rekrutacja trwa do 23 kwietnia. Na stronie staz.comarch.pl należy wypełnić formularz, załączając CV. Następnie kandydaci otrzymają zaproszenia na test kwalifikacyjny z technologii IT, a w przypadku projektantów do udziału w rozmowach. Studenci z najlepszym wynikami zostaną zaproszeni do udziału w trzymiesięcznym stażu, który potrwa od 1 lipca do 30 września.

Dlaczego warto wybrać staż w Comarch?

Trzymiesięczny staż w Comarch to przede wszystkim czas poświęcony na naukę i realizację konkretnego projektu pod okiem doświadczonego opiekuna. Pracując w kilkuosobowych zespołach, studenci otrzymają zadania związane zarówno z analizą problemu, jak i zaprojektowaniem oraz zaprogramowaniem rozwiązania, a także wdrożeniem skończonego projektu.

Uczestnicy stażu otrzymają wynagrodzenie oraz możliwość skorzystania z 5 dni urlopu.

To dobry początek

Udział w wakacyjnych stażach Comarch będzie dla większości studentów początkiem pracy przy projektach związanych z najnowszymi technologiami. Część z nich otrzyma szansę na dalszy rozwój swojej kariery w firmie. Choćby w minionym roku z takiej możliwości skorzystało aż 78% stażystów.

Swoją karierę w strukturach firmy, właśnie od udziału wakacyjnym programie IT, rozpoczęło wielu pracowników krakowskiego producenta rozwiązań IT, którzy obecnie mogą pochwalić się kilkunastoletnim stażem pracy w Comarch, a także zajmowanymi przez siebie obecnie stanowiskami. Wśród nich jest m.in. Piotr Janas, stażysta w 2005 roku, a obecnie dyrektor sektora IoT w Comarch – Z pewnością dużym wyzwaniem była łączenie zajęć na uczelni z pracą. W moim przypadku wystarczyło trochę silnej woli i dobrej organizacji. Oczywiście duża w tym zasługa elastycznych godzin pracy, dzięki którym mogłem połączyć obowiązki zawodowe z życiem studenckim.

Wiedziałem, że podjęcie pracy w Comarch pomoże mi jeszcze bardziej rozwinąć praktyczne umiejętności programistyczne i na dobre rozpocząć karierę profesjonalnego programisty. Dodatkowo okazało się, że będziemy mieć możliwość rozwijania projektu stażowego i dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie praktyczne i pozostanie w Comarch. Dziś odpowiadam za projekty Internetu Rzeczy – w tym obszarze cięgle bardzo dużo się zmienia i powstają nowe technologie oraz modele biznesowe. Tworzymy kompletne urządzenia elektroniczne, a także oprogramowanie serwerowe, które „komunikuje się” z nimi - Piotr Janas.