REKLAMA

Największe firmy informatyczne zagrają dla dzieci z Lublina

Mistrzostwa Lublina Branży IT 2017 w piłkę nożną zbliżają się wielkimi krokami. Drużyny reprezentujące największe firm branży informatyczne w Polsce i Europie zagrają dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Właśnie zakończyła się rejestracja drużyn na charytatywny turniej piłki nożnej Mistrzostwa Lublina Branży IT 2017. Jest to doroczny turniej, w którym występują drużyn reprezentujące globalne firmy z sektora IT, które mają swoje oddziały w Lublinie . Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów. Swoje reprezentacje wystawiły między innymi takie firmy, jak Britenet, która zatrudnia ponad 300 specjalistów IT i dwa lata z rzędu została wybrana Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce.

Uczestnicy Mistrzostwa przekazali darowizny dla dzieci z ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Ofiarowane środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów organizacji letniego wypoczynku dla blisko 80 wychowanków.  – To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że firmy dobrze prosperujące, które są przyszłością naszego regionu, chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia. – mówi Wacław Czakon, prezes zarządu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Jest to już trzecia edycja Mistrzostw Lublina Branży IT. W Turnieju w ubiegłym roku uczestniczyło blisko 200 zawodników z 12 firm. Udało się zebrać blisko 18 000 zł, które wsparły działania wychowawcze, prowadzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Strona Mistrzostw: http://mistrzostwait.pl/