REKLAMA

Outsourcing IT czy body leasing IT: co wybrać?

Outsourcing IT a body leasing IT

Zacznijmy przede wszystkim od określenia, czym są outsourcing IT i body leasing IT. Outsourcing IT https://develos.pl/pl/offer/outsourcing to powierzenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. W ramach tej usługi możesz zlecić np. tworzenie stron i aplikacji, audyt informatyczny, zarządzanie siecią komputerową i wiele innych prac. Z kolei body leasing IT jest usługą opierającą się na wynajęciu na określony czas specjalistów w branży mogących pochwalić się poszukiwanymi kompetencjami. Jest prostym sposobem na uzyskanie dostępu do wysoce kompetentnych osób, bez konieczności zajmowania się m.in. czasochłonnym procesem rekrutacji. 

Kiedy wybrać outsourcing, a kiedy body leasing IT?

Zastanawiasz się, kiedy zdecydować się na outsourcing, a kiedy na body leasing IT? To pierwsze rozwiązanie – outsourcing IT – będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli Twoja firma nie ma własnego, wewnętrznego działu wyspecjalizowanego w danym zakresie. Jego stworzenie może wiązać się z ogromnymi kosztami, a czasem po prostu nie warto ich ponosić, szczególnie jeśli dany projekt jest krótkoterminowy. Wówczas lepiej skorzystać z pomocy zewnętrznych specjalistów i mieć pewność, że zlecony projekt zostanie fachowo zrealizowany. 

Natomiast body leasing IT jest najlepszą usługą, jeśli masz do realizacji projekt i zbyt mały wewnętrzny zespół IT. Być może brakuje w nim specjalisty o określonych umiejętnościach, czy też mającego wiedzę na temat wąskiego zagadnienia? W takim przypadku „wypożyczenie” pracownika lub nawet kilku osób na pewien czas jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. 

Jak zatem dostrzegasz, body leasing a outsourcing IT to nie to samo, jednak obie te usługi mogą być dużym wsparciem podczas realizacji konkretnego projektu. W zależności od swoich potrzeb dokonaj odpowiedniego wyboru. 

Czy outsourcing i body leasing IT się opłaca?

Nie powinieneś mieć co do tego żadnych wątpliwości! Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas. Jako przedsiębiorca zapewne wiesz, jakich nakładów finansowych wymaga rekrutacja specjalistów. Na szczęście nie ma konieczności, abyś tworzył dodatkowe stanowisko do realizacji zaledwie jednego projektu. Lepszą opcją jest wówczas outsourcing czy body leasing IT. Stawiając na jedną z tych opcji, nie poniesiesz standardowych kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników oraz późniejszym utrzymywaniem kolejnego stałego stanowiska pracy. Jeśli szukasz pracowników na krótki czas lub chcesz zlecić obsługę informatyczną zewnętrznemu podmiotowi, wybierz najkorzystniejsze wyjście dla swojej firmy.

Materiał informacyjny