REKLAMA

Pierwszy game jam w Olsztynie – GameLake Jam!

Pewnego  dnia „w grudniu po południu” przyszedł nam do głowy pomysł, żeby spotkać się po pracy i wspólnie ‘zakodować’ jakąś grę. Wtedy nawet nie przeszło nam przez myśl, że domowy game jam stanie się punktem wyjścia dla zorganizowania game jamu dla naszego miasta i regionu. A jednak tak właśnie się stało. Pojawił się pomysł, znalazły się osoby otwarte na wspieranie tego typu inicjatyw, myśli same zaczęły nadawać kierunek działaniom. Nawet  logo eventu pojawiło się „samo”! A nazwa – GameLake Jam dodatkowo fajnie połączyła imprezę z cechą szczególną Olsztyna – stolicy Krainy Tysiąca Jezior. 

I tak oto ruszyły przygotowania…

Idea, jaka od początku przyświecała organizowanemu przez nas game jamowi, to integracja olsztyńskich środowisk gamedev’owych, a także grafików komputerowych czy muzyków zainteresowanych tematyką tworzenia gier komputerowych. Oczywiście jesteśmy otwarci na przyjęcie koderów także spoza naszego regionu. Impreza ma charakter non profit i gorąco wierzymy, że będzie ona powtarzana cyklicznie na coraz większą skalę.

W naszej ocenie sam pomysł oraz napisanie gry to dopiero połowa sukcesu. Część z was może zainteresować także wprowadzenie gry na rynek. Dlatego też maraton kodowania zostanie poprzedzony prelekcjami praktyków z tego obszaru. Dokładamy wszelkich starań, aby zainteresować naszym wydarzeniem znanych i lubianych gamedev’ów.

Rozważaliśmy różne opcje odnośnie samej konwencji imprezy. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że powinna ona być, jak najbardziej otwarta. Dlatego też znieśliśmy ograniczenie odnośnie samego silnika gry. Nie ma też konieczności stawienia się na game jam wraz z całą drużyną, ale jeśli taki team już istnieje, tym lepiej. Nie ma też przeciwwskazań dla udziału uczestników z różnych etapów tworzenia gier, przy czym pierwszeństwo mają oczywiście programiści.

Co, gdzie, kiedy? 

Ustaliliśmy datę maratonu na 09-10.03.2018, start godz., 17:00. Impreza odbędzie się w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym. Jak wcześniej wspomniano część konkursową poprzedzi seria prezentacji. Następnie zostanie ogłoszony temat game jamu, który póki co jest utajniony ;), łączenie się w drużyny, no i część właściwa jaką jest kodowanie. Przewidujemy wsparcie mentorów, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Więcej o postępach związanych z organizacją GLJ, możecie przeczytać na www.gamelakejam.pl . Rejestracja została już otwarta..

Organizatorzy 
Za całe zamieszanie z  GLJ odpowiedzialni są pracownicy olsztyńskiej firmy NetLand (www.netland.com.pl), która jest jedną z największych firm informatycznych w regionie. NetLand posiada w swojej ofercie własne produkty, znajdujące zastosowanie w obszarach IoT, jak np.: Telemetria, Cloud, GIS, inteligentne sterowanie oświetleniem czy systemami medycznymi. Poza ciekawymi projektami i pasją kodowania, NetLand to także fajna i otwarta atmosfera w pracy. Co roku organizujemy ogólnopolskie regaty, cyklicznie spotykamy się na wspólnych imprezach, jesteśmy otwarci na inicjatywy takie jak GLJ, chętnie angażujemy się w pomoc  innym. Jeśli chcecie nas poznać, zapraszamy na firmowy fanpage lub na naszą stronę internetową (zakładka: Kariera). 

Współorganizatorem imprezy jest Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny (www.opnt.olsztyn.pl). OPN-T to miejsce dla przedsiębiorstw i instytucji naukowych, w którym stymuluje się i zarządza przepływem wiedzy i technologii pomiędzy uczelniami wyższymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi, przedsiębiorstwami oraz rynkiem, wspiera tworzenie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych przy pomocy procesów inkubacyjnych. Obecnie w OPN-T siedzibę znalazło 65 firm, które są na różnym etapie rozwoju i zaawansowania technologicznego. To przede wszystkim firmy działające w branżach: geoinformatycznej, informatycznej, biotechnologicznej.

Jako że jest to pierwsza tego typu impreza, liczba miejsc pozostaje ograniczona!
Zatem zgłoś swój udział już dziś!
www.gamelakejam.pl/zglaszam-sie/