REKLAMA

Program antywirusowy w 2023 roku — czy warto?

Darmowy antywirus to absolutne minimum w 2023 roku. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z płatnego oprogramowania od sprawdzonej firmy. Chodzi tutaj na przykład o antywirusa od G DATA. Przekonaj się, dlaczego wbrew panującym mitom nadal konieczne jest wykorzystywanie oprogramowania antywirusowego. 

Antywirus Windows 10/11 — dlaczego Defender to za mało?

Windows Defender to zdecydowanie zbyt mało. Darmowy antywirus, który jest dołączony do Windowsa, czyli właśnie Defender jest zwyczajnie nieskuteczny. Jak to możliwe?

Po pierwsze ogromna liczba cyberprzestępców doskonale zdaje sobie sprawę, że użytkownicy Windowsów wykorzystują wyłącznie Defendera. Tym sposobem tworzą oni oprogramowanie w pewien sposób dedykowane Defenderowi. W związku z tym standardowo wgrane do Windowsa 10 oraz Windowsa 11 zabezpieczenie jest całkowicie bezużyteczne.

Drugim powodem, dla którego Windows Defender to absolutnie za mało i warto postawić na dobry i płatny antywirus Windows 10/11, jest fakt, że Defender współpracuje wyłącznie z przeglądarką Microsoft Edge. Zdecydowana większość użytkowników stron internetowych korzysta natomiast z innych rozwiązań, takich jak choćby Google Chrome, Opera bądź też FireFox. Tym sposobem Windows Defender nie dosięga swoją ochroną osób, które przeglądają różne często podejrzane strony internetowe. 

Antywirus od G DATA to natomiast przykład oprogramowania, które doskonale współgra ze wszystkimi przeglądarkami i jednocześnie cechuje się znacznie wyższą skutecznością niż Windows Defender. Nieprzypadkowo przecież wspomniane rozwiązanie jest tak często polecane przez specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego antywirus Mac jest potrzebny w 2023?

Antywirus Mac również jest koniecznością. Wbrew panującym opiniom, że na oprogramowanie iOS nie powstaje złośliwe oprogramowanie, warto się zabezpieczyć. Prawdą jest, że najwięcej wirusów powstaje na Windowsa, jednak można mieć sporo problemów nie mając żadnej ochrony dla urządzenia od Apple. Przede wszystkim brak jakiejkolwiek ochrony sprawia, że gdy już pojawi się zagrożenie, bez problemu przedostanie się do Twojego systemu. W takiej sytuacji Twoje dane oraz pliki są zagrożone. Jeżeli więc dla przykładu prowadzisz firmę albo korzystasz z Maca do użytku domowego, koniecznie wybierz odpowiedni antywirus Mac

Czy i jaki darmowy antywirus wybrać w 2023?

Antywirus Windows 10/11 jest, jak widzisz, koniecznością. Podobnie jak zainstalowanie oprogramowania antywirusowego dedykowanego komputerom od Apple. Czy jednak warto postawić na darmowe rozwiązania? Uważamy, że warto, ale tylko wtedy, gdy jest to próbna wersja sprawdzonego oprogramowania. Dla przykładu przetestuj antywirus G DATA przez 30 dni całkowicie za darmo i przekonaj się, jak duży poziom bezpieczeństwa Ci zagwarantuje. Korzystanie z całkowicie darmowego oprogramowania z wyjątkiem wersji próbnych płatnych antywirusów może nieco mijać się z celem. Na bezpieczeństwie nie ma bowiem sensu oszczędzać. 

Grafika: freepik.com

[materiał sponsorowany]