REKLAMA

Przełącz się na BIT-a!

W dzień wykłady, warsztaty oraz bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm IT. W nocy turnieje e-sportowe, gry oraz różne strefy rozrywkowe. To wszystko już w ostatni weekend maja (23-25.05) podczas tegorocznej edycji BEST IT Festival – projektu skierowanego głównie do studentów i tworzonego już po raz 10. przez organizację studencką BEST Wrocław.

Festiwal jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów e-sportu, rywalizacji oraz szeroko pojętej internetowej popkultury. Podczas Nocy Gier, oprócz finałów turniejów LOL-a i CS-a, do których eliminacje trwają już od kwietnia, uczestnicy będą mogli znaleźć stanowiska z turniejami takich gier jak: FIFA, Guitar Hero, Wormsy, StarCraft 2, OSU czy Hearthstone. Fani planszówek oraz gier retro również znajdą coś dla siebie. Dodatkowo do dyspozycji wszystkich uczestników przygotowane będą strefy: chilloutu, gier planszowych, gier retro, wolnego grania oraz kibica (wraz z komentatorami oraz transmisją finałów na żywo).

Wstęp na tą część festiwalu jest wolny dla wszystkich.

Jednak nie samą rozrywką festiwal żyje. Weekendowy chillout poprzedzi tzw. „Dzień IT”, podczas którego studenci Politechniki Wrocławskiej wezmą udział w spotkaniach z firmami
z branży IT. Udział w wykładach, warsztatach czy panelach dyskusyjnych – niezależnie od stopnia zainteresowania technologiami informacyjnymi każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Wśród tegorocznych tematów pojawiły się między innymi: „Softwarehouse – z czym to się je?”, „Here be dragons” – czyli o tym, jak początkujący programista zderza się z rzeczywistością”, czy „Podstawy JAVY”. Takie spotkania to również doskonała okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

 Więcej informacji na stronie internetowej projektu: http://bit.best.wroclaw.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BITFestival/.