REKLAMA

Rusza II edycja konferencji technologicznej Innovation@Amazon

Gdańsk w ostatnią sobotę września stanie się stolicą innowacji

Amazon zaprasza programistów, inżynierów, pracowników naukowych, studentów i fanów nowych technologii na konferencję Innovation@Amazon, która odbędzie się 30 września w centrum kulturalnym Stary Maneż w Gdańsku.

Podczas jednodniowej imprezy inżynierowie i programiści z Amazon zaprezentują zagadnienia z zakresu IT rozwijane w różnych działach firmy takie jak Machine Learning, Deep Learning, Robotics, Alexa czy Amazon Web Services.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny, lecz liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Amazon zaprasza przedstawicieli branży IT, inżynierów, programistów, pracowników naukowych, studentów i wszystkich innych fanów technologii na konferencję zorganizowaną pod hasłem Innovation@Amazon. W ostatnią sobotę września specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych technologiach nad jakimi obecnie pracują. Tematem ich wystąpień będą: Machine Learning, Deep Learning, Amazon Web Services, Alexa Brain oraz Robotyka.  W czasie konferencji zespół Amazon Women in Engineering opowie o pracy w firmie i swoim technologicznym doświadczeniu.

Zaprogramowany Gdańsk

Każdy z gości konferencji wygłosi prelekcję na temat swojego obszaru zainteresowań i opowie o dedykowanych rozwiązaniach programistycznych oraz technologiach, które są stosowane w poszczególnych departamentach firmy Amazon. W harmonogramie wystąpień nie zabraknie prelekcji o Amazon Alexa, w którego rozwój zaangażowani są inżynierowie oraz programiści z gdańskiego Centrum Technologii Amazon. Alexa umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami takimi jak Amazon Echo, Amazon Tap czy Fire TV. Alexa jako asystentka głosowa jest również coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które można spotkać w sprzętach RTV i AGD na całym świecie oraz w urządzeniach z kategorii SMART HOME.  

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (30 września) o godzinie 9:00 w centrum kulturalnym Stary Maneż w Gdańsku. Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, w którym programiści i inżynierowie pracują nad technologiami wykorzystywanymi przez Alexa (Text-to-Speech, Natural Language Understanding, Communication), rozwijają integrację Alexa w rozwiązaniach Automotive oraz pracują nad serwisami AWS. Na zakończenie imprezy, około godziny 20:00 tego samego dnia, Amazon wręczy nagrody dla uczestników konkursu jaki zostanie ogłoszony i przeprowadzony w trakcie konferencji.

Możliwości rozwoju zawodowego w Amazon Development Center

 Amazon jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata. Oprócz tego, że jest to największy sklep internetowy działający na wszystkich kontynentach, producent popularnych czytników do e-booków: Kindle, to jest to również nowoczesne przedsiębiorstwo, które oferuje usługi z segmentu chmury obliczeniowej dla firm – Amazon Web Services oraz pracuje nad nowymi funkcjonalnościami i integracjami asystentki głosowej Alexa.  Ze względu na szeroki wachlarz działalności biznesowej Amazon jako globalna spółka nieustannie zwiększa zatrudnienie, w tym także w Polsce, gdzie poszukuje programistów, inżynierów, naukowców oraz lingwistów. W tym celu firma współpracuje z uniwersytetami, jednostkami edukacyjno-badawczymi i społecznościami programistów, wśród których szuka nowych talentów, które mogą stać się w przyszłości pracownikami Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce.

 W Gdańsku Amazon działa od 4 lat, kiedy to koncern przejął firmę Ivona Software dla jej światowej klasy technologii Text-to-Speech. Ośrodek w Gdańsku skupia swoje działania głównie na rozwijaniu technologii syntezy mowy, rozpoznawania oraz przetwarzania języka naturalnego. W Gdańsku mieszczą się także zespoły tworzące serwisy dla Alexy oraz AWS. Do Alexy możemy skierować zapytanie o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik wyborów. Amazon Alexa wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR), mechanizm syntezy głosu (TTS) i dane zaczerpnięte z internetu (w domyśle chmury Amazon). Dzięki wykorzystaniu chmury serwis bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich naturalnie brzmiącym głosem.

Aby wziąć udział w konferencji należy jedynie dokonać darmowej rejestracji na stronie internetowej https://innovation-amazon.com/. Warto jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie będzie można śledzić na naszym polskim koncie Twitter: @Amazon_Polska oraz na dedykowanej stronie konferencji na Facebooku: http://bit.ly/2gXRxfa

Informacje o Amazon.com

Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Firma wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire phone, tablety Fire,TV Fire oraz Amazon Echo.

www.amazon.com