REKLAMA

Ruszył nabór do bezpłatnej akademii programowania Linux w Motorola Solutions

TUX to mały pingwin, który od ponad dwudziestu lat jest symbolem oprogramowania LINUX. Od kwietnia 2017 roku Android, oparty na tym jądrze oficjalnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Dlatego Motorola Solutions ogłasza nabór do bezpłatnej akademii LINUX, w której wziąć udział może każdy posiadający podstawową wiedzę z zakresu programowania. Mailowe zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada.

Linux Platform Academy to pierwsza edycja nowopowstałego kursu programowania na Platformie Linux.

W czterotygodniowej szkole udział wziąć mogą zarówno deweloperzy programujący w JAVA czy C++, jak i amatorzy pasjonujący się kodowaniem, a przede wszystkim systemem Linux. Linux Platform Academy trwać będzie od 18 listopada i potrwa do 10 grudnia,
a zajęcia odbywać się będą w siedzibie firmy, w trybie weekendowym. „Zaoczna formuła zajęć z pewnością ułatwi aktywne uczestnictwo osobom pracującym, czy studiującym.” – mówi Tomasz Zaniewski, współorganizator Akademii w Motorola Solutions. Rekrutacja do szkolenia rozpoczęła się 8 listopada i potrwa do 13. W Akademii może wziąć udział 20 osób, z których wybranym – po zakończonym kursie – zaproponowany zostanie udział w projektach opartych na Linuksie
w Motorola Solutions.

Rekrutacja do Akademii rozpocznie się naborem CV i listów motywacyjnych, które nadesłać należy w języku angielskim pod wskazany przez organizatora adres. Po wstępnej weryfikacji dokumentów nastąpi drugi etap: 15 listopada odbędzie się test z podstaw programowania. Uczestnicy zaprezentują zakres wiedzy o programowaniu, jak: podstawowe elementy programowania obiektowego, zmienne, funkcje, typy wbudowane, instrukcje sterujące i podstawowe struktury danych. Pojawią się także zagadnienia z Linuksa: podstawy korzystania z powłoki bash, zarządzanie lokalnymi użytkownikami i grupami, zarządzanie plikami przy użyciu linii poleceń, kontrola dostępu do plików, zarządzanie procesami, lokalizacja podstawowych logów systemu, instalacja i aktualizacja pakietów oprogramowania. Po zakończonej Akademii, prowadzone będą indywidualne rozmowy rekrutacyjne z wybranymi uczestnikami.

Systemy Linux są udostępniane na zasadzie Open Source. Oznacza to, że są darmowe i dostępne dla wszystkich. Każdy może swobodnie z nich korzystać oraz ingerować w kod źródłowy i w jądro systemu, dlatego tak wiele jest jego odmian. Pasjonaci platformy podkreślają, że cenią Linuksa za to, że jest bezpieczny, darmowy, wolny i ma doskonałe wsparcie społeczności. Co jednak najważniejsze, pozwala na głębokie zmiany systemowe dając nad nim pełną kontrolę. Użytkownicy doceniają działanie w trybie „recovery mode”, używanie wiersza poleceń, wprowadzanie zmian jako użytkownik root i wiele innych wariantów, niedostępnych z poziomu systemu Windows. Platforma Linux jest bazą do najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie – Android, działając na szerokiej gamie sprzętu: komputerach biurkowych, superkomputerach, systemy wbudowanych, takich jak telefony komórkowe, routery oraz telewizory.

Zasady udziału w Akademii Linux Platform dostępne są na profilu FB Motorola Solutions:

https://www.facebook.com/MotorolaSolutionsPolska/?ref=br_rs