REKLAMA

Ruszył nabór na prelegentów na jedną z największych konferencji programistycznej w Polsce!

Doroczne święto programistów, konferencja code::dive, a właściwie już VI edycja, odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada. Już teraz organizator, czyli wrocławski oddział Nokii, szuka wszystkich chętnych na wystąpienie w roli prelegentów. Ruszyły właśnie „call for papers”, czyli mówią językiem potocznym „otwarty nabór”. Każdy zainteresowanym może przesłać swoje zgłoszenie i wystąpić u boku światowej sławy gwiazd programowania na dużej scenie przed tysiącami słuchaczy. W przeszłości do stolicy Dolnego Śląska, code::dive przyciągnął takie sławy jak chociażby Scott Mayers, Andrei Alexandrescu czy Herb Sutter. Kto odwiedzi nas w tym rok? Tego jeszcze organizatorzy nie zdradzają, ale patrząc na dotychczasowych prelegentów, można się ponownie spodziewać wielkich nazwisk.

Kto może się zgłosić?

Wprawdzie code::dive słynie głównie z C++, jednak organizatorzy otwarci są na tematy związane z innymi językami programowania, a także tematami około programistycznymi jak chociażby machine learning, czyli samouczące się maszyny. Mile widziane są wszelkiego rodzaju prelekcje rzucające nowe spojrzenie na tematy związane z branżą IT czy telekomunikacją. Ważne, by temat zgłoszonej prelekcji był unikatowy i dostosowany do obecnych trendów.

Warte podkreślenia jest, że wszystkie wykłady są nagrywane (część jest udostępniana od razu w postaci stramingu video), wiec osoby które zdecydują się na wystąpienie, otrzymają swego rodzaju unikatową „pamiątkę”, która dodatkowo będzie służyła jako materiał edukacyjny dla tysięcy zainteresowanych nauką programowania.

Zgłoszenia należy przesłać wypełniając formularz dostępny na stronie: https://codedive.pl/register/cfp

Na zgłoszenia ekipa code::dive czeka do ostatniego dnia czerwca.