REKLAMA

Security Case Study2017 – konferencja IT Security

Konferencja SCS to wydarzenie w całości poświęcone cyberbezpieczeństwu. Warszawski Hotel Sound Garden w dniach 13-14 września będzie gościł międzynarodowe grono specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Program

Program Security Case Study (https://www.securitycasestudy.pl/program-2017/) powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających uczestników. Nie brakuje w nim prelegentów z zagranicy oraz rodzimych ekspertów. Bardzo ciekawie zapowiada się prezentacja Hasherezade, ekspertki od ransomware, która opowie o Petya/NotPetya, a jej historię uzupełni Oleksii Yasynskyi, który przedstawi ataki z perspektywy ofiar na Ukrainie. Ciekawie również zapowiada się temat wojny informacyjnej – któremu poświęcona będzie odrębna ścieżka. Słuchacze na pewno nie będą się nudzić.

Wśród tematów także: bezpieczeństwo rozwiązań mobilnych, bezpieczeństwo serwisów internetowych, najgroźniejsze ataki sieciowe (ataki typu DDoS i APT), techniczne i organizacyjne aspekty bezpieczeństwa, analiza złośliwego oprogramowania, ochrona cyberprzestrzeni, w tym także wyzwania związane z bezpieczeństwem narodowym, bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej i administracji publicznej, informatyka śledcza.

Warsztaty

Dla zarejestrowanych uczestników dostępne są dwa bezpłatne warsztaty, które odbędą się 12 września. Są to: „Analiza elektronicznego materiału dowodowego przy użyciu EnCase Forensic 8” oraz (w języku angielskim) „Ćwiczenia z narzędziem MISP”, czyli platformą wspomagającą udostępnianie informacji na temat złośliwego oprogramowania. Tematem na pewno mogą zainteresować się osoby zajmujące się analizą złośliwego oprogramowania i analizą zagrożeń.

CTF

Podczas konferencji organizowany będzie otwarty konkurs Capture The Flag. Zgłaszać się mogą zespoły maksymalnie trzyosobowe. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców nagrody finansowe: 1 miejsce – 7500 PLN, 2 miejsce – 4500 PLN a 3 miejsce – 1500 PLN.

Ścieżka darmowa

SCS proponuje także możliwość darmowego udziału w części przygotowanych atrakcji. Osoby, które zarejestrują się na bezpłatną wersję SCS EXPO będą mogły obejrzeć dwa wykłady keynote pierwszego dnia oraz wszystkie prezentacje ze ścieżki 3 i 4 (SCS EXPO i ELEVATOR PITCH). Analiza programu wskazuje, że ciekawych punktów nie zabraknie.

Rabat 15%

Dla tych, którzy zdecydują się na udział w pełnej wersji konferencji mamy rabat w wysokości 15%. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod Programista_15_SCS

Zapraszamy do udziału. Do zobaczenia 13-14 września w hotelu Sound Garden.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz warunków uczestnictwa są dostępne na stronie:
https://www.securitycasestudy.pl/

Zachęcamy do zaglądania na konto konferencyjne na Twitterze @SCSconference