REKLAMA

SolarWinds podwoi wielkość zatrudnienia w 2017 r.

SolarWinds, czołowy dostawca zaawansowanego i niedrogiego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą informatyczną, planuje w 2017 roku podwoić zatrudnienie (z 60 do 120 osób) w swoim krakowskim ośrodku badawczo-rozwojowym (R&D).

Od początku 2015 roku SolarWinds skupia się na szybkim rozwoju. Błyskawicznie osiągnęliśmy czołową pozycję w zakresie rekrutacji pracowników w okolicach Krakowa. Obecnie mamy około dwudziestu ofert, głównie dla wykwalifikowanych, entuzjastycznie podchodzących do pracy deweloperów oraz inżynierów jakości z doświadczeniem w dziedzinie środowiska .NET. Zatrudniamy na wszystkich poziomach, począwszy od szeregowych pracowników po Tech Leads, Architects, Product Owners, Engineering Managers” — powiedział Mateusz Chmielowski z zespołu ds. pozyskiwania talentów w SolarWinds. „Jednym z najważniejszych czynników przyciągających coraz więcej fantastycznych kandydatów do naszego krakowskiego oddziału jest otwarte, przyjazne i oparte na współpracy środowisko, które każdy z nas kształtuje na co dzień. Jeśli chodzi o możliwości techniczne, to bez względu na to, czy interesuje Cię tworzenie czołowych rozwiązań do zarządzania sieciami lokalnymi i systemami dla tysięcy klientów na całym świecie, czy wolisz pracować nad projektami SaaS ukierunkowanymi na zapewnianie wartości klientom dzięki najnowocześniejszym technologiom chmurowym, znajdziemy dla Ciebie miejsce i pomożemy Ci rozwijać u nas karierę” — dodał.

„Nasza strategia opiera się na wykorzystaniu dynamicznego rozwoju oddziału w Krakowie i opracowywaniu przez ten ośrodek R&D produktów poszukiwanych przez klientów na całym świecie. Są to między innymi takie rozwiązania jak Server & Application Monitor, MSP Manager oraz Network Configuration Manager. Tworzenie ich w Krakowie ma solidne uzasadnienie. Wysoki poziom wiedzy naszych inżynierów oprogramowania pozwala im z łatwością opracowywać najwyższej jakości produkty światowej klasy. Przekłada się to na lepszą jakość oprogramowania i znaczne zyski w zakresie produktywności. Obecnie planujemy wzmocnienie zespołu zajmującego się rozwiązaniem Server & Application Monitor. Role deweloperów środowiska .NET, zwłaszcza te na wyższych stopniach hierarchii, stanowią istotny element naszego planu rozwoju” — powiedział Tomas Kucera, wiceprezes ds. operacji biznesowych w SolarWinds.

W zeszłym roku krakowski zespół zaczął organizować wydarzenia technologiczne, które integrują członków zespołu oraz sprawiają, że inżynierowie poświęcają część czasu na wdrażanie małych, innowacyjnych projektów własnego pomysłu. Firma SolarWinds została również sponsorem Cracathonu — pierwszego w Krakowie wydarzenia nocnego poświęconego Internetowi rzeczy, które odbyło się 9–10 grudnia 2016 r. Deweloperzy oprogramowania, testerzy, architekci oraz przedstawiciele różnych firm i środowisk zainteresowani technologią podjęli wspólne prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami łączącymi Internet rzeczy z przedmiotami codziennego użytku.

 O SolarWinds w Krakowie

Firma SolarWinds dostarcza zaawansowane i niedrogie oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą informatyczną klientom z całego świata, począwszy od największych firm z listy Fortune 500® po małe przedsiębiorstwa, agencje rządowe i instytucje edukacyjne. Krakowski oddział SolarWinds powstał w 2015 roku i zatrudnia 60 inżynierów, którzy pomagają w tworzeniu kluczowych produktów stanowiących o przychodach firmy. Krakowski zespół szczyci się zatrudnianiem inteligentnych, zmotywowanych inżynierów, którzy zapewniają przywództwo techniczne globalnym działaniom firmy SolarWinds z zakresu badań i rozwoju. Jeśli jesteś inżynierem i lubisz rozwiązywać trudne problemy, chętnie porozmawiamy z Tobą o naszej ofercie.  Więcej informacji można znaleźć na stronie www.solarwinds.jobs. Dowiedz się więcej o firmie SolarWinds i jej produktach na stronie www.solarwinds.com.

solar_winds_750