REKLAMA

We Wrocławiu rusza pierwszy escape room dla programistów!

Wrocławska firma Let Me Out, która sprowadziła do naszego kraju modę na escape roomy, od najbliższej soboty 1 września rusza z kolejną nowością – pokojem zagadek przeznaczonym dla programistów. Wiele wskazuje na to, że jest to pierwsze tego typu miejsce… na Świecie.

Popularność escape roomów w naszym kraju stale rośnie i każdego roku przybywa ich jak grzybów po deszczu. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to wrocławska firma Let Me Out otworzyła pierwszy polski pokój zagadek. Dziś firmy prześcigają się w przygotowywaniu coraz ciekawszych scenariuszy gry, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. Uczestnicy zabawy muszą zmierzyć się z przygotowanymi wcześniej logicznymi zagadkami, które nierzadko wymagają wykazania się także dużą spostrzegawczością czy sprytem.

Patrząc na ilość programistów, którzy pracują we Wrocławiu, stwierdziliśmy, że warto zadbać o rozrywkę dla tej licznej grupy i dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć pokój z zagadkami z branży IT. Przy tworzeniu scenariusza do naszego najnowszego pokoju posiłkowaliśmy się pomocą doświadczonych software developerów, tak więc zagadki wymagają od graczy znajomości języków programowania. Jednak cała gra nie odbywa się tylko przy komputerze, podobnie jak w klasycznych escape roomach gracze muszą wykazać się także sprytem, umiejętnością łączenia faktów oraz spostrzegawczością – mówi Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out.

Warto dodać, że wspomniany scenariusz pokoju utrzymany jest w klimacie tajnej, wojskowej placówki badawczej. Głównym zadaniem graczy jest wgranie do systemu wirusa komputerowego, który spowolni wirówki wzbogacania uranu i tym samym nie dopuści do wybuchu konfliktu atomowego.

Escape Room mieści się na ul. Bernardyńskiej 4 we Wrocławiu.

Więcej informacji oraz rezerwacja dostępna jest na stronie www.letmeout.pl