REKLAMA

Wyniki konkursu „Zaprogramuj robota z okładki!”

Przy okazji pięćdziesiątego, jubileuszowego wydania "Programisty", ogłaszaliśmy konkurs "Zaprogramuj robota z okładki!". Zadanie konkursowe polegało na napisaniu skryptu sterującego robotem układającym wieżę Hanoi, który działał na specjalnie przygotowanej do tego celu, webowej wersji okładki magazynu.

Dziękujemy uczestnikom za czas poświęcony na wzięcie udziału w tej rywalizacji. Niemal wszystkie skrypty funkcjonowały dobrze, a te które spisały się najlepiej stworzyli:

Kryteriami podlegającymi ocenie (w kolejności od najważniejszego kryterium) były: pomysłowość rozwiązania, czystość kodu i płynność ruchu robota. Autor, który otrzymał najwyższą notę, umiejętnie wykorzystał API umożliwiając robotowi przekazywanie podniesionego dysku pomiędzy rękami oraz wyrzucenie dysku z ręki znajdującej się nad stosem. Zwycięska implementacja nie jest idealna, ale kod jest czytelny i zwięzły relatywnie do złożoności zadania, które rozwiązuje. Jurorami konkursu byli Gynvael Coldwind, Sebastian Rosik i Michał Leszczyński.

Za najwyżej oceniony kod, jego twórca otrzyma 100 funtów do wykorzystania w serwisie Amazon, roczną papierową prenumeratę Programisty oraz książkę Sebastiana Rosika zatytułowaną "HTML 5. Komponenty". Laureat miejsca drugiego otrzyma roczną papierową prenumeratę, a nagrodzona miejscem trzecim - roczną prenumeratę elektroniczną.

50_foto1_750