Koncept emulacji znany jest w IT co najmniej od lat 60-tych, gdy to w firmie IBM powstał emulator na najnowszy wówczas mainframe System/360. Dzięki temu emulatorowi użytkownicy nowych komputerów mogli bez żadnych obaw uruchamiać na nich oprogramowanie napisane na poprzednią generację sprzętu. Była to zapowiedź tego, jak ważna okaże się emulacja i wirtualizacja w nabierającym rozpędu rynku IT. Pomimo że dzisiaj korzystamy codziennie z rozwiązań bazujących na tych technologiach, to stosunkowo mało jest o nich informacji w formie przyjaznej początkującym. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć podstawy tajników emulacji na przykładzie Chip-8.
Zagadnienia poruszane w tym artykule:
Artykuł pochodzi z miesięcznika "Programista" nr 05/2016 (48). Jest to wydanie czerwiec/lipiec. Szczegółowy spis treści tego wydania: http://programistamag.pl/programista-05-2016-48 . Numer ten dostępny jest w prenumeracie lub od 20 czerwca w salonach Empik.
>>POBIERZ FRAGMENT TEGO ARTYKUŁU<<
Autorem artykułu jest Artur Łącki, Student Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej. We własnym zakresie poszerza wiedzę z zakresu inżynierii wstecznej i systemów wbudowanych.